Piłka nożna

Słaby mecz polskich piłkarzy. “Oranje” górą

Bez niespodzianki po piątkowym meczu polskiej reprezentacji w Lidze Narodów. Nasza drużyna przegrała z Holandią 1:0.
Od samego początku spotkania dominowali „Oranje”. Pierwszy raz poważnie zagrozili Polakom w 21. minucie, kiedy tuż obok słupka posłał piłkę Promes. Takich akcji w pierwszej połowie było więcej. W słupek uderzył po podaniu od Depaya De Jonga. Warto dodać, że i Polacy mieli szansę na gola, ale tylko jedną, kiedy strzałem na bramkę Cillessena popisał się Krzysztof Piątek. Holenderski bramkarz nie dał jednak za wygraną.

W drugiej części meczu także piłka była po stronie „Oranje”. Po strzale Depaya uratował nam w 49. minucie skórę Szczęsny. Bramkarz poległ 12 minut później, kiedy piłkę posłał do naszej siatki Bergwijn.
Przypomnijmy, że ostatni raz wygraliśmy z Holandią 40 lat temu.

Mecz w Lidze Narodów rozegrali też Włosi i Bośnia-Hercegowina. Spotkanie zakończyło się remisem 1:1.

Kolejny mecz Polaków w dywizji „A” już w poniedziałek. Zagramy z Bośnią i Hercegowiną. Początek spotkania transmitowanego przez TVP o godz. 20.45.