Aktualności

Noc biologów powraca – zapisy na UKW w toku! 

Po rocznej przerwie spowodowanej sytuacją pandemiczną, Uniwersytet Kazimierza Wielkiego ponownie włącza się w ogólnopolskie wydarzenie, jakim jest Noc Biologów.

W piątkowe popołudnie 14 stycznia 2022 roku, mieszkańcy Bydgoszczy i regionu będą mieli okazję uczestniczyć w licznych warsztatach, pokazach i wykładach przygotowanych zarówno przez pracowników jak i studentów Wydziału Nauk Biologicznych UKW.

Głównym celem Nocy Biologów jest popularyzacja nauki. Wydarzenie to stwarza jednocześnie okazję do promocji naszej uczelni w regionie i bliższego zapoznania się potencjalnych kandydatów na studia z ofertą dydaktyczną Wydziału Nauk Biologicznych. Zajęcia prowadzone będą w formie hybrydowej. Część z nich przeprowadzona będzie stacjonarnie, inne odbędą się w formule online. Opisano je kategoriami wiekowymi, pomagającymi w wyborze odpowiedniego dla słuchaczy stopnia zaawansowania przekazywanej wiedzy.

O tym jak różnorodna i ciekawa tematyka zostanie poruszona podczas prezentacji, warsztatów i zajęć laboratoryjnych, niech świadczą ich tytuły: Moc muszki owocówki – badania genetyczne, Genetyka barwnych odmian węży, Tajemnice kotów Ziemi, Tajniki hodowli gekonów lamparcich, Markery genetyczne w sporcie, Przepis na owocowe DNA- czyli jak w prosty sposób zobaczyć kwasy nukleinowe gołym okiem, Huba hubie nierówna, czyli o różnorodności grzybów nadrzewnych (Żagwiowate -Polyporaceae), Kombucha- różnorodność biologiczna napojów fermentowanych, Zimowe rozpoznawanie drzew, Mikroorganizmy w żywności – wrogowie czy przyjaciele? Niewidzialne życie w kropli wody – bioróżnorodność mikrocywilizacji, Co kryją linie papilarne?, „Zanim kopniesz grzyba, zastanów się jaką rolę pełni w lesie” –warsztaty z panelem dyskusyjnym, Mchy – nie(d)ocenione rośliny w ekosystemie leśnym i miejskim, Jak rozmnożyć fiołka afrykańskiego w warunkach domowych? Niesporczaki – superbohaterowie wśród różnorodnych organizmów żyjących na Ziemi, Miasto jako środowisko życia zwierząt: „Nie taki diabeł straszny…”, Bioróżnorodność – dlaczego nawet najmniejsze organizmy mają znaczenie? O komunikacji w świecie zwierząt, czyli jak zrozumieć ich „mowę”…

Szczegóły wydarzenia można znaleźć na stronie internetowej: www.nocbiologow.pl/

 

Stanisław Gazda

#JesteśmyDlaWas

 

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Czytaj więcej OK