Aktualności

Muzeum Komórek zaprasza w swoje progi! To unikatowe przedsięwzięcie w skali kraju!

MuzeumKomorek.pl to inicjatywa zapoczątkowana przez Pawła Wiśniewskiego – Hassenpfluga. Od dziecka był miłośnikiem nowych technologii. W momencie gdy do Polski weszły telefony GSM  starał się zdobyć pierwszy telefon, a później ciągle dążył by zmienić go na nowszy, lepszy, bardziej funkcjonalny. W taki sposób przez jego ręce „przewinęło się” blisko 20 modeli na przestrzeni 5 lat.

W listopadzie 2010 roku Paweł stwierdził, że komórki nie są już takie jak dawniej. Mania zbierania rozpoczęła się od powiększenia kolekcji kilku modeli, które leżały w domowych zakamarkach. Zbiór zasiliło około 20 sztuk podarowanych przez członków jednego z forów internetowych. Ponieważ apetyt rośnie w miarę jedzenia kolejnym krokiem były zakupy telefonów ogłoszonych w prasie, na giełdzie czy na aukcjach internetowych.

W 2013 roku powstał profil MuzeumKomorek na Facebooku. I to właśnie dzięki wspólnej pasji, zainteresowaniom oraz grupie tematycznej w mediach społecznościowych doszło do poznania się dwóch kolekcjonerów. Efektem tego było pierwsze spotkanie na bydgoskiej giełdzie pod koniec 2015 roku. Tak w projekt zaangażował się Hubert Fiałkowski – sympatyk telefonów marek Ericsson i Sony Ericsson.

Z każdym miesiącem współpraca zacieśniała się. Paweł i Hubert w związku z dynamicznym wzrostem liczby telefonów zaczęli myśleć o przeniesieniu Muzeum z przestrzeni wirtualnej do rzeczywistości.

Rok 2019 był przełomowym dla istnienia przedsięwzięcia. To wtedy wynajęty został lokal w celu przystosowania go na potrzeby muzeum. Otwarcie mocno przesunęło się ze względu na ograniczenia związane z pandemią, jednak dziś już  oficjalnie gospodarze i właściciele  muzeum mogą zaprosić bydgoszczan do siedziby muzeum przy ul. Pomorskiej 15.

-Posiadamy ponad 2500 sztuk telefonów, z czego ponad 1015 to pojedyncze modele, które są wyeksponowane na półkach w lokalu. Odwiedzającym chcemy zaproponować około godzinną opowieść która sięga od historii komunikacji, przez początki telefonów tradycyjnych, następnie początek telefonów komórkowych w ogóle, oraz ich wprowadzenie w kraj, aby przejść do pokazania mnogości marek i modeli jakie dostępne były na naszym rynku. Wiemy jednak z dotychczasowego doświadczenia, że dla zwiedzających najważniejsze będzie to, aby znaleźć swój pierwszy w życiu telefon – mówi, uśmiechając się i zapraszając, Paweł Wiśniewski-Hassenpflug – założyciel MuzeumKomórek.pl.

Stanisław Gazda

Fot. Muzeum Komórek Pl.

#JesteśmyDlaWas

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Czytaj więcej OK