Aktualności

Będzie się działo w Młynach Rothera…

Kilka informacji o tym co w najbliższym czasie wydarzy się w Młynach Rothera…

– ­KOMPOT – Kulturalne Opowieści Miejskich Praktyk oraz Tradycji cz. 2 (24 listopada)

Śliwki miały chronić przed złą energią, jabłka symbolizowały miłość i pokój, gruszki dodawały siły oraz zapewniały dobrobyt. Dziś wiemy, że te wszystkie przypisywane owocom moce są odzwierciedleniem prozdrowotnych właściwości, a nade wszystko tradycji i tożsamości naszego regionu. Podczas drugiej edycji KOMPOTu wyruszymy w kulinarną podróż śladem króla Stanisława Augusta Poniatowskiego i Lucyny Ćwierczakiewiczowej. Będziemy też kontynuować tworzenie naszego bydgoskiego przepiśnika!
Więcej informacji: https://mlynyrothera.pl/event/kompot-kulturalne-opowiesci-miejskich-praktyk-oraz-tradycji-cz-2/

– Festiwal Filozofii (25 listopada – 9 grudnia)

Festiwal Filozofii to świetna okazja, by przekonać się, czym jest, czym nie jest, a czym być może filozofia. Zachęcamy do wzięcia udziału w prawdziwym święcie filozofii i filozofów – być może to szansa na zadanie nurtujących od dawna pytań? Szalona ilość wykładów, warsztatów, wykładokoncertów i innych wydarzeń w rozmaitych formach, a to wszystko w zabytkowych wnętrzach Młynów Rothera. Zapraszamy!

Więcej informacji: https://mlynyrothera.pl/event/festiwal-filozofii/

 

– Jakie to zwierzę? – warsztaty projektowania dla dzieci (26 listopada)

Masz od 6 do 12 lat, lubisz ćwiczyć wyobraźnię, a może chciałbyś wcielić się w architekta? Zapisz się do studia Zoochitecture i miej głos w przemianie swojego miasta. Zespół prowadzony przez Izę Rutkowską poprowadzi warsztaty w oparciu o rysunki techniczne Młynów widziane z lotu ptaka. Dzieci będą używać planów jako mapy, żeby zapoznać się ze skalą budynku, a następnie poszukają w nim kształtów zwierząt, które wyrysują i wykleją.

Więcej informacji: https://mlynyrothera.pl/event/jakie-to-zwierze-warsztaty-dla-dzieci/

 

– Nawet rzeki szepczą – warsztaty – część 1 (26 listopada)

Nawet rzeki szepczą to dźwiękowo-edukacyjny projekt artystyczny. W trakcie warsztatów przeprowadzimy wywiady z mieszkańcami – wsłuchamy się w historie związane z bydgoską wodą. Dowiemy się, czym jest krajobraz dźwiękowy, wyjdziemy w miasto na spacery i przećwiczymy świadome słuchanie. Z materiału nagranego przez uczestników warsztatów zostanie opracowane słuchowisko złożone z wywiadów, wypowiedzi, dźwięków nagranych podczas spacerów i muzyki. Warsztaty są częścią oferty programowej wystawy „Węzły”.

Więcej informacji: https://mlynyrothera.pl/event/nawet-rzeki-szepcza-warsztaty-czesc-1/

 

Tekst i fot: Stanisław Gazda

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Czytaj więcej OK