Znamy laureatów konkursu na spot profilaktyczny „Bądź fair-nie hejtuj”


Głównym celem przedsięwzięcia było promowanie wśród młodzieży zasad równego traktowania się bez hejtu i mowy nienawiści oraz zwiększenie świadomości jak dużym problemem w ówczesnych czasach jest hejt.
Komenda Miejska Policji w Bydgoszczy zorganizowała konkurs wspólnie z Wydziałem Edukacji i Sportu Urzędu Miasta Bydgoszczy, Biurem Promocji i Współpracy z Zagranicą Urzędu Miasta Bydgoszczy, Wydziałem Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Kujawsko-Pomorskiego Urzędu Wojewódzkiego, Chorągwią Kujawsko-Pomorską ZHP, Narodowym Funduszem Zdrowia Kujawsko-Pomorskiego Oddziału Wojewódzkiego w Bydgoszczy, Leśnym Parkiem Kultury i Wypoczynku „Myślęcinek” w Bydgoszczy, Firmą Fokus Chem oraz Kinem Helios w Bydgoszczy.
W konkursie wzięło udział 17 drużyn, które zaprezentowały swoje prace. Komisja jury oceniała zgodność z tematem, inwencję twórczą oraz realizację pomysłu.
Oficjalną galę wręczenia nagród otworzył występ młodego perkusisty Damiana Czaplewskiego, który swoim show skradł serca przybyłych gości. Następnie przybyłych gości przywitał Komendant Miejski Policji w Bydgoszczy insp. Witold Markiewicz, który podkreślił jak trudnym problemem jest ówczesny hejt. Po przemówieniu Komendanta w tematykę konkursu przeniosła zgromadzonych Maja Bartoszewska z Młodzieżowego Domu Kultury nr 5 w Bydgoszczy, teatr Studio Warsztat prowadzony przez Małgorzatę Chojnowską-Wiśniewską, we fragmencie prozy „Dziewczyna jak inne” – Joan Mcload.
Po prozie wystąpił młody, dynamiczny, pełen energii zespól taneczny ze szkoły tańca Dance Crew prowadzony przez Małgorzatę Kosicką, który swoim tańcem ożywił publiczność. W tak pozytywnym nastroju przeszliśmy do ogłoszenia laureatów wyróżnień w konkursie. Przed ogłoszeniem zwycięskich drużyn, czas umilił nam występ wspaniałego duetu uczniów z Zespołu Szkół Handlowych w Bydgoszczy – Stanisława Andryszaka oraz Jakuba Haliniaka. Młodzi uczniowie podczas swojego występu nie tylko ukazali nam swój talent wokalny, ale również przepiękną grę na skrzypcach co bardzo wzruszyło publiczność. Ogłoszenie pierwszego miejsca w konkursie poprzedził wspaniały występ Patrycji Mleczek w utworze „Hejt” skomponowanym specjalnie na galę (słowa i muzyka Zuza Wiśniewska, aranżacja Grzegorz Wiśniewski) z Młodzieżowego Domu Kultury nr 5 w Bydgoszczy z teatru Studio Warsztat prowadzonego przez Małgorzatę Chojnowską-Wiśniewską.
Laureaci Konkursu :
I MIEJSCE: Niepubliczna Szkoła Podstawowa „4 Pory Roku” w Cielu
– Lena Tomaszczyk
– Maja Zielińska
– Amelia Chodera
II MIEJSCE: Szkoła Podstawowa nr 32 im. Floriana Kaji w Bydgoszczy
– Wiktor Lubiński
– Gracjan Chmiel
– Wiktor Behrendt
III MIEJSCE EX aequo :
– Kujawsko-Pomorski Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy nr 1 dla Dzieci i Młodzieży Słabo Widzącej i Niewidomej im. L.Braille’a w Bydgoszczy
– Natalia Majewska
– Vanessa Stalkowska
– Anastassia Shchukina
oraz
– Zespół Szkół nr 29 Szkoła Podstawowa nr 13 w Bydgoszczy
– Julia Kociemska
– Oskar Pacholski
– Oliwia Cybulska
I WYRÓŻNIENIE : Zespół Szkół Handlowych im. Marii Dąbrowskiej w Bydgoszczy
– Zuzanna Serafin
– Stanisława Siewkowska
II WYRÓŻNIENIE : Szkoła Podstawowa nr 30 im. Szarych Szeregów w Bydgoszczy
-Oleksandra Leonidowa
– Klaudia Rzeźnikowska
– Natalia Bobrowska.
Stanisław Gazda
Fot.: Nadesłane