Aktualności

Zaproszenie na Piknik z Wydziałem Sztuk Projektowych PBŚ

11 czerwca 2022 r., w godz. 12.00 – 21.00, Wydział Sztuk Projektowych Politechniki Bydgoskiej im. Jana i Jędrzeja Śniadeckich zaprasza na piknik artystyczny na Wyspie Młyńskiej w Bydgoszczy.

W styczniu br. na Politechnice Bydgoskiej został powołany do życia Wydział Sztuk Projektowych. W ramach nowej jednostki uczelnianej realizowane są studia z zakresu: architektury wnętrz, komunikacji wizualnej oraz wzornictwa, zarówno na poziomie licencjackim, jak i magisterskim. Z tej okazji uczelnia chce zaprosić wszystkich bydgoszczan do wspólnej zabawy i świętowania.

Przygotowano wiele atrakcji, zarówno dla młodszych, jak i starszych.W ramach wydarzenia zaplanowano m.in.: plener malarski, pokaz rzeźby z recyklingu, wstawa prac studentów architektury wnętrz, plakaty studenckie „Pokój dla Ukrainy”, możliwość skorzystania z porad architektów wnętrz, Odsłonimy w nowej lokalizacji kultowe Ryby z fontanny Potop, otworzymy wielką wystawę prac studentów Wydziału Sztuk Projektowych oraz pokaz mody przygotowany przez studentów, absolwentów Wzornictwa: oraz pokaz autorski Sary Betkier.

Szczególnie zaproszenie na piknik skierowane jest do uczniów szkół średnich, dla których będzie to wspaniała sposobność do zapoznania się z ofertą studiów oraz możliwość bezpośredniego spotkania i rozmowy z wykładowcami i studentami Wydziału Sztuk Projektowych Politechniki Bydgoskiej.

Honorowy patronat nad imprezą objął Prezydent Miasta Bydgoszczy Rafał Bruski.

Wydarzenia realizowane jest przy współpracy z bydgoskimi partnerami: Parkiem Kultury Młyny Rothera, Miejskim Centrum Kultury, Muzeum Okręgowym im. Leona Wyczółkowskiego, Galerią Miejską bwa i Zespołem Szkół Plastycznych

 

W programie:

godz. 12.00 – 16.00 na Wyspie Młyńskiej

– rzeźba z recyklingu autorstwa Piotra Tołoczki i studentów Architektury Wnętrz

– wystawa prac studentów Architektury Wnętrz (projekty wnętrz, meble z recyklingu, malarstwo, rzeźba)

– porady młodych architektów (punkt konsultacyjny)

– bydgoski plener malarski z udziałem około 70 amatorów sztuki

– Bydgoski Budżet Obywatelski z Wydziałem Sztuk Projektowych (punkt konsultacyjny)

godz. 18.00 (Młyny Rothera)

– uroczyste odsłonięcie Ryb fontanny „Potop” przy nabrzeżu Brdy z udziałem JM Rektora

– podpisanie umów o wzajemnej współpracy z partnerami Wydziału Sztuk Projektowych

– wystawa prac studentów Wydziału Sztuk Projektowych, (Spichrz Mączny) czynna do dnia 25 czerwca 2022 r.

godz. 20.00 (taras Młynów Rothera)

pokaz mody przygotowany przez studentów i absolwentów Wzornictwa:

markę Toopolisz – Ninę Grajewską, Katarzynę Suberlak i Sylwestra Faustmanna (muzyka) oraz pokaz autorski Sary Betkier – „Kreatorki Roku 2022”.

 

Stanisław Gazda

 

#JesteśmyDlaWas

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Czytaj więcej OK