Aktualności

Zamkną bydgoskie kładki, ale nie obie naraz !! 

W związku z pracami remontowymi zleconymi na kładce J. Kiepury i Esperanto przy Torbydzie ZDMiKP informuje o zmianach w zamknięciu obu przejść:

19 października rozpoczną się pierwsze prace remontowe na kładce J. Kiepury i zostanie ona w tym dniu zamknięta!

W związku z większym zakresem prac na moście Esperanto, dużym natężeniem ruchu pieszego oraz wymaganym przygotowaniem (w początkowym etapie) projektów technologicznych przez wykonawcę,  kładka zamknięta zostanie w późniejszym terminie (za ok. 7-10 dni). Do czasu przygotowywania przez wykonawcę projektów i zaplecza budowy kładka będzie otwarta!
Gdy dokumentacja zostanie przygotowana i wykonawca wejdzie na plac budowy – wówczas ruch pieszych na moście Esperanto zostanie trwale zamknięty.

W celu optymalizacji połączenia tego obszaru miasta z pobliskimi węzłami komunikacyjnymi, uruchomiona zostanie dla mieszkańców komunikacja zastępcza – wydłużona zostanie  linia ZaT8, która dojedzie do Hali Łuczniczka (co drugi kurs)  i dowiezie mieszkańców m.in. do ronda Toruńskiego oraz w inne lokalizacje po trasie linii ZaT8.

W okresie całej inwestycji będzie monitorowane napełnienie przedmiotowej linii w celu ewentualnego wprowadzenia korekt i dostosowania częstotliwości kursów do rzeczywistych potrzeb przewozowych na tym odcinku.

 

Tekst i fot.: Stanisław Gazda

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Czytaj więcej OK