Aktualności

Zakończyła się formalna ocena zgłoszeń w naborze do Narodowego Programu Szczepień

Ponad 92 procent Polaków ma zapewniony dostęp do punktu szczepień blisko swojego domu. Narodowy Fundusz Zdrowa szczegółowo sprawdził wszystkie wnioski złożone do Narodowego Programu Szczepień.

W piątek (11 grudnia) NFZ zakończył, trwający od 4 grudnia, nabór do Narodowego Programu Szczepień przeciw COVID-19. Placówki, które chciały dołączyć do programu, składały elektroniczne formularze. Następnie każdy był sprawdzany w oddziałach NFZ. Najwięcej wniosków złożyły placówki POZ.

Szczepienia blisko domu.

Z oceny wniosków złożonych w naborze wynika, że już w 80% gmin w Polsce będą działały punkty szczepień.

Dostęp do miejsca szczepienia, blisko swojego miejsca zamieszkania, ma ponad 92 procent dorosłych Polaków.

Jeszcze w grudniu placówki potwierdzą gotowość do szczepień.

Placówki, które pozytywnie przeszły kwalifikację, otrzymają elektroniczne potwierdzenie i dołączą do programu. Znajdą się także na wykazach prowadzonych przez Dyrektorów Oddziałów Wojewódzkich Funduszu przy udziale Wojewodów.

Najpóźniej do 28 grudnia placówki wyłonione w naborze mają być gotowe – organizacyjnie i kadrowo – do wykonania szczepień. Z tego powodu ostateczna lista miejsc, w których będą przeprowadzane szczepienia, może się jeszcze zmienić.

Dodatkowe nabory w regionach.

Oddziały Wojewódzkie Funduszu rozpoczęły dzisiaj  dodatkowe, lokalne nabory do Narodowego Programu Szczepień. Nabory są prowadzone w konkretnych gminach, w których jeszcze nie ma punktu szczepień.

http://nfz-bydgoszcz.pl/artykul/21/3306/ogloszenie-w-sprawie-naboru-uzupelniajacego-do-narodowego-programu-szczepien

W województwie kujawsko-pomorskim:  80 % gmin i większe miasta: Bydgoszcz, Toruń, Włocławek, Inowrocław i Grudziądz są zabezpieczone.

Dla 29 gmin ogłosiliśmy  dodatkowy nabór, w części tych gmin jest punkt szczepień, ale chcemy jeszcze poprawić dostępność.

Oddziały NFZ przyjmują formularze zgłoszeniowe do 22 grudnia, do północy. Ocena złożonych wniosków potrwa do 24 grudnia.

Szczepienie w programie jest bezpłatne. Obejmie każdego chętnego, w tym ozdrowieńców. Placówki biorące udział w programie otrzymają wynagrodzenie za każde wykonane szczepienie. Koszty pokryje NFZ z Funduszu Przeciwdziałania COVID-19.

Konsultacje dla placówek medycznych w oddziałach NFZ

Specjalnie dla placówek medycznych, które chcą zgłosić się do drugiej tury naborów do Narodowego Funduszu Zdrowia, w oddziałach NFZ uruchomimy konsultacje telefoniczne: nr 52 325 28 45  i na miejscu, w salach obsługi klienta.

W Kujawsko-Pomorskim Oddziale NFZ w Bydgoszczy przy ul. Łomżyńskiej 33 konsultanci będą dyżurować:

piątek (18 grudnia): w godzinach 8:00 – 18:00

sobota (19 grudnia): w godzinach 8:00 – 15:00

poniedziałek (21 grudnia): w godzinach 8:00 – 18:00

wtorek (22 grudnia): w godzinach 8:00 – 18:00.

Masz pytania? Zadzwoń na infolinię

Jeśli masz pytania dotyczące szczepień przeciw COVID-19 zadzwoń na specjalną infolinię.

Do dyspozycji jest bezpłatny numer 989.

PRZYPOMINAMY: 989 to numer bezpłatnej, całodobowej infolinii Narodowego Programu Szczepień przeciw COVID-19. Dzwoniąc na infolinię, otrzymamy najbardziej aktualne i wiarygodne informacje na temat szczepień przeciwko koronawirusowi. W drugim etapie, po 15 stycznia, przez infolinię będzie można zapisywać się na szczepienie.

Blisko 500 konsultantów przez całą dobę, siedem dni w tygodniu, będzie odpowiadało na pytania dotyczące zarówno organizacji szczepień, jak i kwestii związanych z samym podaniem szczepionek, między innymi: Kto i kiedy może się zaszczepić? W jaki sposób i gdzie będzie można zapisać się na szczepienie? Czy można zaszczepić się po przebyciu Covid-19? Jak przygotować się do szczepienia? Czy szczepionka jest refundowana?

Informacja będzie udzielana w czterech językach: polskim, angielskim, rosyjskim i ukraińskim.

Połączenie z infolinią Narodowego Programu Szczepień przeciw COVID-19 jest bezpłatne, a z konsultantami można połączyć się przez całą dobę, siedem dni w tygodniu.

Numer dla osób dzwoniących z Polski: 989. Dla osób telefonujących z zagranicy, oraz dla abonentów operatorów nie obsługujących numerów specjalnych: (22) 62 62 989

Dla zainteresowanych, w dni robocze od godziny 8.00 do 16.00, dostępny będzie również wideoczat na stronie gov.pl/szczepimysie.  Pytania można również przesłać na adres: szczepionki@nfz.gov.pl.

(gaz)                                                                                                                        #JesteśmyDlaWas

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Czytaj więcej OK