Aktualności

ZADUSZKI JAZZOWE -POLSKIE IKONY JAZZU: Ewa Bem i Eljazz Big – Band

Niepowtarzalny, ciepły głos, sceniczna charyzma i autentyczność. Wspaniała wokalistka, wyjątkowa osobowość o nienagannych manierach estradowych. Nagrała 15 albumów, zaśpiewała setki koncertów przed publicznością w kraju, a także w Europie, Ameryce, Afryce i Azji.  

Ewa Bem, bo o niej mowa, należy do grona najwybitniejszych polskich piosenkarek, a w środowisku jazzowym uważana za pierwsza Damę Polskiego Jazzu.

Swą wielką karierę rozpoczęła od zespołu Bemibek, formacji wyjątkowej  na ówczesne czasy na polskim rynku muzycznym. Współpracowała z największymi nazwiskami polskiej sceny jazzowej min. z Wojciechem Karolakiem, Zbyszkiem Namysłowskim, Janem „Ptaszynem” Wróblewskim , Markiem Blizińskim, Henrykiem Miśkiewiczem.

Od 1987r, z krótkimi przerwami, współpracuje z Andrzejem Jagodzińskim, pianistą, aranżerem, kompozytorem, kolejną wielką postacią polskiej sceny muzycznej. Niewątpliwym atutem programów  Ewy Bem jest różnorodność  jej repertuaru. Począwszy od jej największych przebojów, poprzez nowe opracowania utworów innych polskich artystów takich jak Andrzej Zaucha, Czesław Niemen, Marek Grechuta, Zespołu Skaldowie, zespołu Czerwone Gitary, po utwory o typowo jazzowym brzmieniu.

ZADUSZKI JAZZOWE  – Krzysztof Kobyliński – Eric Truffaz.

Krzysztof Kobyliński i Erik Truffaz  w czasie koncertu, zaproszą publiczność  do świata

o niebywałej poetyce i melodii, pełnego zaangażowania, spokoju. Głęboko brzmiące akordy

fortepianu Krzysztofa Kobylińskiego są wręcz idealnie wpasowane klimat dźwiękowy trąbki Erika Truffaz’a.

Erik Truffaz, francuski wirtuoz, zaliczany jest do grona najwybitniejszych współczesnych trębaczy jazzowych i postrzega się go jako następcę Milesa Davisa. Dzieje się tak nie tylko z uwagi na jego artystyczną różnorodność, ale przede wszystkim wybitne wyczucie dźwięków.

Koncert 1.11.2021 ADRIA, godz. 19.00.

Stanisław Gazda

#JesteśmyDlaWas

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Czytaj więcej OK