Koszykówka

Z piekła do nieba. W spotkaniu ze Ślęzą Wrocław koszykarki Basketu 25 odrobiły dwudziestopunktową stratę i wygrały już szósty mecz w e Energa Basket Lidze!

Jeśli przed niedzielnym meczem ktoś chciał wskazać jego faworyta, to zdecydowanie więcej atutów byłoby po stronie bydgoszczanek.

Podopieczne Piotra Kulpekszy przystępowały do niego z bilansem pięciu zwycięstw w sześciu meczach, wrocławianki wygrały trzy z pięciu rozegranych spotkań. A że i styl odniesionych zwycięstw był bardziej niż zadowalający, bydgoscy (wciąż niestety tylko wirtualni) kibice z optymizmem czekali więc na pierwszy gwizdek w hali „Arena”. Gdy ten rozbrzmiał, na gorące kibicowskie głowy wylał się jednak kubeł lodowatej wody. Bydgoszczanki grały wolno, niedokładnie i już w ósmej minucie spotkania przegrywały ze Ślęzą 6:20. Z kolejnymi minutami przewaga zespołu gości rosła i w 19 minucie spotkania wynosiła już 20 punktów! (21:41). Ostatecznie na przerwę koszykarki Basketu 25 schodziły ze stratą 15 oczek (28:43) i perspektywą solidnej reprymendy ze strony trenera. Ta widać poskutkowała, bo po zmianie stron – punkt po punkcie – gospodynie niwelowały przewagę Ślęzy. Zawodniczki z Wrocławia nie zamierzały jednak oddać meczu bez walki i na ostatnią kwartę znów wychodziły prowadząc piętnastoma punktami (43:58). I gdy widmo porażki zaczęło już zaglądać w oczy bydgoszczanek – nagle gra gospodyń zaczęła się układać tak, jak od początku życzyli sobie trener i kibice. Ogromna w tym zasługa Janessy Jeffery, która w tej – decydującej o wyniku – odsłonie zdobyła aż 17 punktów. Cztery minuty przed końcem meczu gospodynie po raz pierwszy wyszły na prowadzenie (64:63) i ostatecznie – po dramatycznej końcówce, wygrały mecz 73:71.
Punkty dla Basketu 25 zdobywały: Janessa Jeffery 31, Shante Evans 15, Julie McBride 10, Lauren Ervin 8, Angelika Stankiewicz 4, Elżbieta Międzik 3, Magdalena Szajtauer 2, Karina Michałek 0, Edyta Faleńczyk 0.

W tabeli EBL bydgoszczanki z trzynastoma punktami zajmują drugą lokatę, tracąc jeden punkt do prowadzącej Arki Gdynia i o jeden wyprzedzając zajmujące trzecie miejsce CCC Polkowice. I to właśnie zespół z Dolnego Śląska – jedna z dwóch niepokonanych w tym sezonie ekip – będzie kolejnym rywalem koszykarek Basketu 25. Mecz w Polkowicach zostanie rozegrany w najbliższą sobotę.