Aktualności

XXX Wielka Wioślarska o Puchar Brdy za nami [ZDJĘCIA]

Złote medale medale za zajęcie 1 miejsca w biegu głównym seniorów, na dystansie 7,5 km, o Puchar Wieczysty Rady Miasta Bydgoszczy i nagrodę Totalizatora Sportowego otrzymali wioślarze Posnanii Poznań.

Wielka Wioślarska o Puchar Brdy to coroczna impreza sportowa, której pierwsza edycja odbyła się w 1992 roku w Bydgoszczy. Latem 1992 roku dziennikarz działu sportowego „Gazety Pomorskiej” Zbigniew Urbanyi wyszedł z inicjatywą zorganizowania wielkiej imprezy wioślarskiej – na wzór legendarnego wyścigu ósemek Oxford – Cambridge.

W czasie tych zawodów od samego początku wioślarze ścigają się na Brdzie, na dystansie 8,5 km ( w tym roku ze względu na zamknięcie toru wodnego w okolicach Trasy Uniwersyteckiej, dystans został skrócony do 7,5 km) w konkurencji ósemki ze sternikiem juniorów i seniorów. W biegach głównych rywalizuje zazwyczaj Mistrz Polski z Reprezentacją Bydgoszczy, a w przypadku kiedy Mistrz Polski jest z Bydgoszczy rywalem jest Reprezentacja PZTW lub Wicemistrz Polski.

Wracając do wyników: Srebrne medale za zajęcie 2 miejsca w biegu głównym seniorów, na dystansie 7,5 km o Puchar Wieczysty Rady Miasta Bydgoszczy i nagrodę Totalizatora Sportowego otrzymali wioślarze reprezentacji Bydgoszczy.

1 miejsce w sprintach seniorów – reprezentacja Litwy.

1 miejsce w biegu otwartym seniorów, o Puchar Prezydenta Bydgoszczy, reprezentacja Litwy.

2 miejsce w biegu otwartym seniorów, o Puchar Prezydenta Bydgoszczy, Lotto Bydgostia.

Wyścigi sprinterskie seniorek wygrała 2:1 osada AZS UMK Toruń zajmując 1 miejsce w sprincie.

1 miejsce w biegu otwartym seniorek – Lotto Bydgostia.

2 miejsce w wyścigu otwartym seniorek AZS UMK Toruń.

1 miejsce w biegu głównym juniorów, na dystansie 7,5 km, Memoriał Zbigniewa Urbanyi, o Puchar Totalizatora Sportowego – zdobyła reprezentacja Bydgoszczy.

2 miejsce w bieg głównym juniorów, na dystansie 7,5 km, Memoriał Zbigniewa Urbanyi, o Puchar Totalizatora Sportowego – dla AZS UMK Toruń.

Złote medale w kategorii juniorów dla osady Lotto Bydgostia 1.

Lotto Bydgostia wywalczyła  1 miejsce również w kategorii juniorek.  AZS UMK Toruń 2 miejsce

Srebrne medale w kategorii juniorów otrzymali wioślarze Lotto Bydgostia 2.

1 miejsce  dla Zawisza Masters.

Tekst i zdjęcia: Stanisław Gazda

#JesteśmyDlaWas

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Czytaj więcej OK