Aktualności

Wyspa Młyńska: 30-31 lipca „Dzikość w wielkim mieście”

W poszukiwaniu dzikości na Wyspie Młyńskiej wyruszycie tropem dzikich ziół, ptaków i dźwięków. Organizatorzy zapraszają na interdyscyplinarne warsztaty dla dzieci z dziedziny botaniki, ornitologii i tańca przy dźwiękach instrumentów ludowych i muzyki pochodzącej z rejonu Krajny i Pałuk.

Wydarzenia na zapisy!

Zajęcia przeznaczone są dla dzieci od 7 lat wraz z opiekunem.

Opiekunowie wliczają się do limitu miejsc, więc należy  zapisać wszystkich uczestników pod adresem: warsztaty@mlynyrothera lub osobiście w punkcie informacyjnym Zaczyn. Wymagane informacje:

  1. datę wydarzenia
  2. imię, nazwisko
  3. telefon kontaktowy
  4. wiek dziecka

W przypadku rezygnacji z uczestnictwa organizatorzy bardzo proszą o informację.

30.07 i 31.07, 12:00-13:00 – Spacer botaniczny – Wyspa Młyńska

W samo południe ruszycie tropem ziół miejskich porastających zielone tereny Wyspy Młyńskiej. Podczas botanicznego spaceru zbierzecie zioła, które posłużą  do stworzenia dzikiego zielnika miejskiego. Opowieści o dzikości roślin zielnych w przestrzeni miasta.

30.07 i 31.07, 13:00 – 14:00 – Dziki zielnik miejski

Z kolekcji ziół zebranych podczas botanicznego spaceru na Wyspie Młyńskiej, wybierzecie dzikie okazy do wykonania zielnika. Do jego stworzenia użyjecie papierów recyklingowych. Każdy z uczestników zabierze ze sobą swój zielnik.

30.07 i 31.07, 14:00-15:30 – Dzikie ptaki Bydgoszczy – Wyspa Młyńska

Zajęcia poprowadzi ornitolożka – Monika Wójcik-Musiał z Towarzystwa Przyrodniczego “KAWKA”. Zabierze was do krainy dzikich ptaków żyjących w Bydgoszczy. Opowie o dziobach, pazurach i skrzydłach, które umożliwiają ptakom przetrwanie i życie w mieście.

Zapamiętajcie, jak wyglądają ich dzioby i pióra, bo już niebawem wykonacie podobne z papieru.

WYDARZENIA BEZ ZAPISÓW

30.07 i 31.07, 15:30 – 17:00 – Dzioby i pióra

Podczas zajęć wykonacie papierowe dzioby i skrzydła dzikich ptaków żyjących w mieście i tych, które mieszkają w wyobraźni.  Ptasie stroje posłużą  do odtańczenia dzikiego tańca przy dźwiękach muzyki zespołu Svahy.

30.07 i 31.07, 17:00 – 18:00 – Dziki taniec

Skocznymi rytmami pieśni i przyśpiewek z Kujaw i Pałuk powiodą Was dzikie ptaki do dzikiego tańca na tarasie. Zabawę poprowadzi zespół Svahy – muzyczki, które ukochały sobie grę na dawnych instrumentach: lirze korbowej, suce biłgorajskiej i bębnie obręczowym.  Nie przejmuj się, jeśli nie masz ptasiego przebrania, możesz przyłączyć się do naszego ptasiego korowodu.

Projekt jest częścią przedsięwzięcia pn. Zajęcia edukacyjne, w tym  przyrodniczo–matematyczne dla dzieci i młodzieży realizowanego  w ramach Gminnego Programu Rewitalizacji Miasta Bydgoszczy 2023+.

Tekst i fot.: Stanisław Gazda

#JesteśmyDlaWas

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Czytaj więcej OK