Aktualności

Wizz AIR  lata z Bydgoszczy! Połączenie do Londynu Luton zainaugurowane! 

To był wyjątkowy wieczór w Porcie Lotniczym Bydgoszcz S.A. WIZZ Air dołączyła do siatki połączeń Lotniska Bydgoszcz. W środę 14 grudnia, na płycie regionalnego portu, wylądowali pierwsi pasażerowie węgierskiego przewoźnika z Londynu Luton.

WIZZ Air, czyli trzeci największy przewoźnik w Polsce, uruchomił pierwsze w historii regularne rejsy z Portu Lotniczego Bydgoszcz S.A. Dwa razy w tygodniu — w grudniu w każdą środę i niedzielę, a od stycznia we wtorki i piątki WIZZ zabierze mieszkańców regionu w podróż do Londynu Luton.

– Cieszę się, że mieszkańcy naszego województwa, pasażerowie Portu Lotniczego Bydgoszcz S.A., zyskują dostęp do oferty kolejnego, znaczącego przewoźnika. Zwiększanie dostępności komunikacyjnej i poprawa komfortu podróżowania są istotne w kontekście rozwoju Kujaw i Pomorza. Lotnisko Bydgoszcz skraca dystans miedzy naszym regionem, a innymi zakątkami świata — powiedział Zbigniew Ostrowski, Wicemarszałek Województwa Kujawsko-Pomorskiego.

Londyn Luton to największa baza nowego przewoźnika i pierwszy kierunek jaki WIZZ Air uruchomił z Portu Lotniczego Bydgoszcz S.A. Luton uznawane jest za największe lotnisko w siatce połączeń WIZZ Aira, dlatego nie mogło go zabraknąć także w Porcie Lotniczym Bydgoszcz. To przede wszystkim kierunek chętnie wybierany przez Pasażerów podróżujących migracyjnie. Jednak to także ciekawy kierunek turystycznie, a dzięki wygodnemu połączeniu autobusowemu z lotniska do centrum stolicy Wielkiej Brytanii dojedziemy w zaledwie 40 minut.

Przedstawiciele węgierskich linii lotniczych stawiają jednak na dalszy rozwój siatki polaczeń z regionalnego lotniska. Niebawem na tablicy odlotów pojawić ma się zupełnie nowy kierunek.

– Głównym zadaniem Portu Lotniczego Bydgoszcz S.A., jest otwarcie „Okna na Świat” wszystkim mieszkańcom Kujaw i Pomorza. Nowy przewoźnik w naszym porcie, to nowe możliwości rozwoju siatki połączeń. Widzimy ogromny popyt na bezpośrednie loty do Wielkiej Brytanii i cieszymy się z kolejnych dwóch rotacji tygodniowo, do Londynu Luton. Wkrótce poznamy kolejny kierunek, jaki uruchomi węgierski przewoźnik — mówi Edward Hartwich, Prezes Portu Lotniczego Bydgoszcz S.A.

– Dla bydgoskiego lotniska uruchomienie przez WIZZ Air pierwszych regularnych połączeń, to kamień milowy dla dalszego rozwoju regionalnego portu. Sukcesywnie odbudowując ofertę dla naszych pasażerów, dążymy do odbudowy ruchu, jaki znamy np. z 2019 roku – powiedziała Monika Mejsner-Hermelin – Członek Zarządu Portu Lotniczego Bydgoszcz S.A.

Rozkład nowych lotów WIZZ:

W okresie 14 XII – 8 I

Bydgoszcz – Luton                         Luton – Bydgoszcz

w środy:              19:35-20:50        15:50-19:00

w niedziele:       11:25-12:40        6:40-9:50.

 

Tekst i fot.: Stanisław Gazda

 

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Czytaj więcej OK