Aktualności

Wichrowski będzie kręcił film w Bydgoszczy

Reżyser zdradził nam, że właśnie toczy ostatnie rozmowy przed finalizacją swojego najnowszego projektu pełnometrażowego. Szczegóły poda nam niebawem, wiadomo jednak, że cały film będzie kręcony w Bydgoszczy a zdjęcia zaczną się na początku przyszłego roku. Tym samym spełni się jego marzenie, żeby stworzyć fabułę w swoim rodzinnym mieście.

Robert Wichrowski, urodzony w Bydgoszczy, absolwent łódzkiej filmówki i mistrzowskiego kursu reżyserii Andrzeja Wajdy. Obecnie wykładowca Warszawskiej Szkoły Filmowej. Zaczynał pracę jako dziennikarz bydgoskiego oddziału Gazety Wyborczej, później przeniósł się do Warszawy. W TVP był producentem transmisji z Igrzysk Olimpijskich w Sydney i Salt Lake City. Następnie pracował w ITI Studio, gdzie współtworzył programy dla TVN

Realizował teledyski wielu gwiazd polskiej sceny muzycznej,reklamy społeczne i filmy dokumentalne m.in. „Łzy mistrzów” (wyróżniony na Festiwalu w Mediolanie) i „W cieniu K2” (nagrodzony Grand Prix w czeskich Teplicach).

Reżyser “Francuskiego numeru”, Karuzeli”, „Syna Królowej Śniegu” i „Kobiety Sukcesu”.  Ma też w dorobku kilka seriali w tym “Brzydula”, “Szpilki na Giewoncie” czy “Komisarz Alex” .

Obecnie pracuje nad realizacją nowego sezonu popularnego serialu kręconego dla TVP – „Leśniczówka”

WR

#JesteśmyDlaWas

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Czytaj więcej OK