Aktualności

W Wojewódzkim Szpitalu Dziecięcym w Bydgoszczy otwarto Strefę Rodzica! [ZDJĘCIA]

W ramach programu Strefa Rodzica. Budimex Dzieciom powstała kolejna przestrzeń dla najmłodszych pacjentów. W Wojewódzkim Szpitalu Dziecięcym im. Józefa Brudzińskiego w Bydgoszczy został wyremontowany plac zabaw, który pozwoli dzieciom na chwilę zapomnieć o chorobie i przyspieszyć proces rekonwalescencji.

Strefa Rodzica. „Budimex dzieciom” – to ogólnopolski program społeczny zainicjowany i w całości finansowany przez firmę Budimex SA. W ramach akcji na dziecięcych oddziałach polskich szpitali tworzone są przestrzenie dla maluchów i ich rodziców, które pozwalają odkrywać świat poprzez zabawę i spędzać czas z rodzicami. Dzięki miejscom takim jak Strefy Rodzica mali pacjenci mogą na chwilę oderwać się od myśli o chorobie i w ciekawy sposób spędzać czas. Program wspiera także rodziców, którzy towarzyszą swoim pociechom w tym trudnym dla nich czasie.

Otwarcie 41. strefy Rodzica w Bydgoszczy odbyło się 23 listopada. Wojewódzkim Szpitalu Dziecięcym im. Józefa Brudzińskiego w Bydgoszczy plac zabaw zyskał nowoczesny, przyjazny dzieciom wygląd! Zabawki, które były tam wcześniej zostały zdemontowane i poddane renowacji oraz zamontowano także dodatkowe zabawki.

Wykonano nową nawierzchnię wylewaną dzięki Dyrektorowi Oddziału Północnego Rejonu 1 Budimex – Radosławowi Slesarowi, który pozyskał wsparcie firmy Tamex Obiekty Sportowe S.A.. Firma ta wykonała nawierzchnię pro bono. Dodatkowo, poprawiono estetykę ścieżek wokół placu zabaw, a także dokonano przycinki sanitarnej drzew w parku. W realizacji tych zadań duży udział mieli wolontariusze Budimex SA.

Danuta Kurylak – Z-ca Dyrektora ds. Medycznych Wojewódzkiego Szpitala Dziecięcego im. Józefa Brudzińskiego pogratulowała Budimexowi wspaniałego pomysłu, a przy tym pamięci o dzieciach. Stwierdziła, że oddany do użytku plac zabaw ma dla szpitala szczególne znaczenie – do tej pory dzieci nie miały możliwości bezpiecznej zabawy w cieniu drzew, co będzie wspaniałą alternatywą dla ogrodów  dachowych, które zwłaszcza w upalne dni nie gwarantowały komfortowych warunków.

– Każda nowo otwarta Strefa Rodzica daje nam wszystkim mnóstwo radości oraz satysfakcji z wykonywanej pracy. Cieszymy się, że możemy przyczynić się do tego, że na twarzach najmłodszych pacjentów będą gościć uśmiechy. To niezwykle ważny dla nas program. Strefy Rodzica powstały już w 40 miejscach w całej Polsce. Dziś otwieramy już 41. tego typu miejsce – tym razem jest to plac zabaw. Mamy nadzieję, że wszyscy, którzy będą z niego korzystać, chociaż na chwilę zapomną o zmartwieniach – powiedział Radosław Slesar – Dyrektor Oddziału Północnego Rejonu 1.

Tekst i fot. Stanisław Gazda

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Czytaj więcej OK