Aktualnie trwają próby baletu: dźwięki muzyki oraz odgłosy dobiegające z sali baletowej każą się domyślać, że choreografka zamierza stworzyć widowisko rodem z Brodwayu. Paulina Andrzejewska jako tancerka brała udział m.in. w musicalach Teatru Muzycznego Roma: Grease, Koty, Taniec Wampirów, Najlepsze z Romy. Jej realizacjami są choreografie do musicali Upiór w Operze, Les Misérables, Aladyn Jr. na scenie tego teatru oraz do “Upiora w Operze” w Operze Podlaskiej w Białymstoku. Jest autorką choreografii do spektakli wystawianych w polskich teatrach dramatycznych, także w Wilnie i Sankt Petersburgu.
Po raz pierwszy pracuje z Baletem Opery Nova. Dołączyła do znanego grona realizatorów Koncertów: kierownictwo muzyczne sprawuje Maciej Figas, reżyseruje Sebastian Gonciarz, scenografię tworzy Mariusz Napierała. Niekwestionowany sukces poprzednich Koncertów zawiesił wysoko poprzeczkę przed ich twórcami. Najbliższa edycja to 6 koncertów: od 29 grudnia 2022 r. do 1 stycznia 2023.Wystąpi piętnaścioro solistów, chór, balet i orkiestra Opery Nova.
Ceny biletów: od 190 do 290 zł ( w zależności od dnia i strefy miejsc).
W decydującą fazę weszły próby do spektaklu kameralnego dla dzieci „Karnawał zwierząt”. Ten cykl miniatur skomponowany przez Camilla Saint-Saënsa jest znakomitą „lekcją kształcenia słuchu” –rozpoznawania dźwięków poszczególnych instrumentów. Agnieszka Płoszajska( reżyseria) i Emil Płoszajski (scenariusz) sytuują akcję na arenie cyrku, w którym występują ludzie zamienieni w zwierzęta. W fabule nie brakuje elementów komediowych. Niemal kaskaderskimi umiejętnościami popisywać się będą tancerze a muzycy okażą się uszatymi osobistościami. Całą „menażerię” ubiera w piękne kostiumy Matylda Kotlińska. Prawdziwe cuda czyni autorka masek Paulina Antoniewicz, która współpracuje z wieloma teatrami zaopatrując je w te szczególne rekwizyty.
Premiera w sobotę 19 listopada w sali kameralnej Opery Nova. W listopadzie „Karnawał zwierząt” grany będzie 5 razy, ponownie na ten tytuł Opera Nova zaprasza w czasie ferii w lutym 2023 r.
Tekst i fot.: Stanisław Gazda