Aktualności

W Kruszwicy trwają Centralne Kontrolne Regaty Juniorów [ZDJĘCIA]

Choć trudno jest komentować wyniki, bowiem regaty są rzeczywiście kontrolne, to stanowią one bardzo ważny sprawdzian dla  juniorów i juniorek z całej Polski  zmagających się  z dystansem 2000 m.

Kruszwica stała się miejscem corocznych zmagań wybitnej młodzieży zarówno z kraju, jak i z zagranicy.  29 i 30 czerwca odbywają się tu Centralne Kontrolne Regaty Juniorów. Regaty organizuje KS „Gopło” Kruszwica pod nadzorem merytorycznym PZTW.

Największą dumą Kruszwicy jest naturalny tor wioślarski na jeziorze Gopło, gruntownie zmodernizowany na przestrzeni ostatnich kilkunastu lat.

Długość  kruszwickiego toru wynosi 2000 m, głębokość akwenu od 3 do 10 m. Tor posiada 6 pasm w systemie „Albano” do jednoczesnego startu sześciu osad. Na starcie znajduje się pobudowany na akwenie stały pomost metalowy o długości 76 m wraz z wieżą sędziowską i pomieszczeniem technicznym. Przy pomoście startowym zainstalowanych jest 6 metalowych pływaków wyrównujących łodzie oraz elektroniczny świetlny system startowy wraz z nagłośnieniem. System ten jest zasilany przez dwa agregaty prądotwórcze.

Tor posiada oznaczone dystanse: 2000 m, 1500 m, 1000 m, 500 m. Na linii mety na lądzie pobudowano piętrową wieżę sędziowską, w której na czas zawodów instaluje się elektroniczny pomiar czasów oraz fotofinisz. Do obsługi regat sędziowie wykorzystują 4 katamarany. Na czas zawodów instalowanych jest 200 m pomostów pływających. Teren wokół przystani wyposażony jest w 40 szt. stelaży na 240 łodzi wioślarskich oraz trybuny mogące pomieścić 300 osób.

Tekst i fot.: Stanisław Gazda

#JesteśmyDlaWas

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Czytaj więcej OK