Aktualności

UDAROWCY NA ROWERACH – rekreacyjny przejazd rowerowy z okazji Europejskiego Dnia Profilaktyki Udarowej

Już w najbliższą sobotę 14 maja 2022 roku po raz kolejny będziemy obchodzić Europejski Dzień Profilaktyki Udarowej. Z tej okazji Stowarzyszenie Udarowcy – Liczy się wsparcie! zaprasza na rekreacyjny przejazd rowerowy, który rozpocznie się o godz. 11:00 na Placu Wolności w Bydgoszczy.

-Naszą akcją chcemy zachęcić wszystkich do aktywności fizycznej, która odgrywa niezwykle istotną rolę w profilaktyce wielu często występujących i groźnych schorzeń, takich jak m.in. udaru mózgu czy choroby serca. – mówi dr hab. n. med. Mariusz Baumgart, prof. UMK ze Stowarzyszenia Udarowcy-Liczy się wsparcie! – Regularny wysiłek fizyczny powinien być jednym z najważniejszych nawyków, które powinniśmy kształtować od najmłodszych lat. Jednocześnie na ruch nigdy nie jest za późno i warto znaleźć najlepszą dyscyplinę sportową dla siebie, bez względu na to w jakim jesteśmy wieku.

Tym razem akcja Stowarzyszenia odbywa się w formie rekreacyjnego przejazdu rowerowego, gdyż jazda na rowerze to jedna z najbardziej przystępnych i popularnych aktywności sportowych.

-Do wspólnego przejazdu zapraszamy wszystkich – i młodsze, i starsze osoby. Pamiętajmy, że udar mózgu to choroba, która może dotknąć każdego, bez względu na wiek. – zwraca uwagę dr Sebastian Szyper ze Stowarzyszenia Udarowcy-Liczy się wsparcie! – Dlatego nasze Stowarzyszenie prowadzi międzypokoleniową edukację na temat tego, czym jest to schorzenie, jak je rozpoznać i reagować w sytuacji jego wystąpienia oraz co może się do niego przyczyniać i jak zapobiegać udarowi mózgu.

W Polsce rocznie odnotowuje się ok. 80-90 tys. zachorowań na udar mózgu i chociaż świadomość tego zagrożenia jest coraz większa, to  liczba chorych nie maleje.

Informacje logistyczne:

 Wspólny przejazd ulicami Bydgoszczy. Rekreacyjny przejazd rowerowy odbędzie się na trasie Plac Wolności Bydgoszcz – Plac przy ul. J. Styki – Fordon. Wyruszymy z Placu Wolności w Bydgoszczy o godz.11:00 i spokojnym tempem przejedziemy przez  miasto w kierunku placu przy ul. J. Styki – Fordon. Dla wszystkich osób, które zarejestrują się w terminie do 13.05.2022 i ukończą przejazd, będą przygotowane koszulki wraz z numerami startowymi oraz nagrody i upominki.  Ruszajmy się i  chrońmy się przed udarem mózgu! Dochód z akcji przeznaczony jest na wsparcie osób po udarze mózgu!

 

Jak wziąć udział?

1.Wejdź na stronę www.udarowcy-edpu.pl

  1. Zarejestruj się, każdy uczestnik jednorazowo wpłaca opłatę startową przeznaczoną na leczenie osób niepełnosprawnych po udarze mózgu!

 

  1. Numer rejestracji oraz dowód osobisty lub potwierdzenie e-mail będzie potrzebny do odbioru koszulki i numerka startowego w dniu przejazdu.
  2. Zaczynamy w dniu 14 maja na Plac Wolności w Bydgoszczy od godz.9:00, a przejazd od godz.11:00.
    5. Liczba uczestników ograniczona – max. 400 rowerzystów. Regulamin dostępny nawww.udarowcy-edpu.pl
  3. Możliwość uczestnictwa po wcześniejszej rejestracji internetowej.

Stanisław Gazda

#JesteśmyDlaWas

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Czytaj więcej OK