Aktualności

Tymczasowy areszt dla sprawcy śmiertelnego wypadku

Dzisiaj Sąd Rejonowy w Świeciu zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy wobec 53-letniego kierowcy volvo podejrzanego o spowodowanie śmiertelnego wypadku w Niewieścinie. W wyniku zderzenia pojazdów mężczyźni w wieku od 24 do 41 lat, podróżujący fordem transitem, ponieśli śmierć na miejscu.

Przypomnijmy: w poniedziałek (16.05.22) około 9.50 w miejscowości Niewieścin na drodze ekspresowej S5, w powiecie świeckim, doszło do tragicznego wypadku drogowego. Z ustaleń policjantów ruchu drogowego pracujących na miejscu wynika, że kierujący samochodem ciężarowym m-ki Volvo nie zachował odpowiedniej odległości od pojazdu poprzedzającego -forda transita i najechał na jego tył podczas, gdy pojazd się zatrzymał. W zdarzeniu udział brały również dwa inne pojazdy stojące przed fordem transitem, osobowy peugeot oraz ciężarowy man. Wszystkie jechały pasem w kierunku Gdańska.

W zdarzeniu śmierć na miejscu ponieśli czterej mieszkańcy powiatu elbląskiego podróżujący fordem. 53-letni kierowca volvo, z obrażeniami ciała, został przewieziony do szpitala. 46-letni kierowca mana oraz 36-letni kierujący peugeotem nie odnieśli obrażeń.

53-letni mężczyzna został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu.

Dzisiaj (18.05.22) Sąd Rejonowy w Świeciu przychylił się do wniosku policji i prokuratury i zastosował wobec mężczyzny środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy.

Za spowodowanie wypadku śmiertelnego mieszkańcowi powiatu toruńskiego grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności.

(gaz)

Fot.: Policja

#JesteśmyDlaWas

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Czytaj więcej OK