Aktualności

Turystyka medyczno-naukowa nową marką Bydgoszczy?

Przez 7 dni miasto nad Brdą gości zagranicznych uczestników pierwszej edycji Medical Poland MiniMed Programme - grupę uczniów klas maturalnych i przed maturalnych z Irlandii, biorących udział w pierwszej edycji tygodniowego anglojęzycznego programu Medical Poland MiniMed. To wyjątkowy projekt skierowany do uczniów, którzy wykazują zainteresowanie medycyną i w przyszłym roku staną przed życiową decyzją dotyczącą wyboru kierunku studiów oraz uczelni na którą będą aplikować.

W ramach Medical Poland MiniMed Programme w czwartek 7 lipca 2022 od godziny 8:45, grupa uczestników będzie zwiedzała Szpital Eskulap  druga  grupa będzie przyglądała się zabiegowi ablacji wewnątrzżylnej EVLA, który  wykona dr Michał Molski. Minimed Programme to intensywny kurs prowadzony przez wykładowców Collegium Medicum z takich dziedzin jak anatomia, biochemia, biologia oraz z  części praktycznej w centrum symulacji, w szpitalu Jurasza oraz  w nowoczesnym osielskim szpitalu Eskulap.

Co ciekawe, oprócz uczestników programu do Bydgoszczy przyleciało kilkunastu członków ich rodzin, którzy pragną poznać miasto, w którym ich dzieci będą realizowały swoje pasje.

Przed Bydgoszczą pojawia się zatem prawdziwa szansa  stania się ważnym ośrodkiem szkolenia medyków oraz atrakcyjną destynacją turystyczną – warto kuć żelazo póki gorące, warto na tym gruncie tworzyć nowy wizerunek, nową markę miasta…

Medical Poland od 2013 roku rekrutuje zagranicznych studentów na płatne kierunki medyczne. Od samego początku projekt, jako ważny dla rozwoju miasta, wspierała Bydgoska Lokalna Organizacja Turystyczna “ByLOT”.

Początkowo Medical Poland oparło swoją działalność na wspólpracy z Collegium Medicum w Bydgoszczy, nieco później do projeku przystapił Szpital Eskulap w Osielsku. Obecnie współpracuje z Biurem 14 polskich uczelni publicznych.

Bydgoszczanin Adam Krawczyk, założyciel i prezes firmy Medical Poland, promuje Bydgoszcz jako kierunek na studia medyczne już od kilku lat.

-Dzięki coraz lepszej oficjalnej promocji miasta, wymiernej współpracy z BYLOT-em a także poprawie jakości życia widocznej od kilku lat gołym okiem, jest nam na pewno łatwiej osiągać takie wyniki – przyznaje Krawczyk, dodając: -Obcokrajowcy planujący studia w Polsce wybierają nie tylko największe ośrodki uniwersyteckie. Ważnym aspektem jest również wsparcie, opieka jaką oferuje agencja rekrutacyjna, która się nimi zajmuje również przez cały okres studiowania.

 

Stanisław Gazda

 

Fot.: Materiały prasowe.

#JesteśmyDlaWas

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Czytaj więcej OK