Aktualności

Trwa zbiórka środków higienicznych dla kobiet

Co piąta kobieta lub dziewczynka w naszym kraju ma problem z dostępem do odpowiednich środków higieny menstruacyjnej. Według raportu Kulczyk Foundation wynika, że aż 39% kobiet z ubogich domów musiało zrezygnować ze środków higienicznych na rzecz wydatków domowych. Na 100 kobiet 6 w ogóle nie stać na podpaski i tampony.

Bydgoski oddział IFMSA-Poland w ramach projektu Studenci Potrzebującym wraz z Samorządem Studenckim CM UMK organizują zbiórkę na rzecz akcji Studenci Kobietom. Akcja ma na celu wsparcie kobiet, które z różnych względów nie mają dostępu do podstawowych środków higieny menstruacyjnej.

Pomóc można poprzez zakupienie podpasek, tamponów, wkładek higienicznych, nawilżanych chusteczek do higieny intymnej czy maszynek do golenia. Organizatorzy będą czekać na dary w Bibliotece Collegium Medicum UMK na ul. Marii Skłodowskiej Curie 9 (obok szatni studenckiej). Akcja potrwa do 14 maja.

Środki higieniczne trafią do dziewcząt z Zespołu Placówek Opiekuńczo-Wychowawczych w Bydgoszczy, kobiet bezdomnych i tych w trudnych sytuacjach życiowych.

Maria Zelek

Zdjęcie ilustracyjne

#JesteśmyDlaWas

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Czytaj więcej OK