Aktualności

Trwa zbiórka darów dla uchodźców. Każdy może pomóc! Pomożesz i Ty?

Bydgoskie Centrum Sztuki, powstało z ramienia fundacji Take Care, której głównym celem od samego początku działania, jest pomoc potrzebującym. Nie potrafi przejść obojętnie wobec cierpienia ludzi na granicy. Dlatego do 5.11 prowadzi zbiórkę dla osób najbardziej potrzebujących. Nie bądźmy obojętni. Razem możemy więcej!

Co mona przynosić?

– nieprzemakalne spodnie
– nieprzemakalne buty
– ciepłe nieprzemakalne kurtki
– folie NRC (koce termiczne)
– powerbanki (naładowane)
– materiały opatrunkowe

Celowo dwukrotnie użyte zostało określenie „nieprzemakalne”. W chwili obecnej tego typu ciepłej odzieży jest najmniej i jest ona najbardziej potrzebna.

Nieprzemakalna odzież i obuwie dla uchodźców zbierane są w każdym rozmiarze, albowiem pomocy potrzebują całe rodziny: dzieci, kobiety i mężczyźni.

Rzeczy można przynosić do siedziby Bydgoskiego Centrum Sztuki, przy ulicy Jagiellońskiej 47 w Bydgoszcz, od poniedziałku do piątku między 10:00, a 18:00 oraz w soboty między 10:00, a 16:00.

Zebrane dary zostaną spakowane i dostarczone  do Lubelskiego Oddziału Okręgowego PCK, który prowadzi akcję: „Na ratunek uchodźcom”. To głównie ten oddział przygotowuje pakiety ratunkowe dla uchodźców i imigrantów, w które zaopatruje szpitale, lokalnych mieszkańców, remizy strażackie i oczywiście aktywistki oraz aktywistów, w tym Grupę Granica.

Grupa ta ramach partnerskiej współpracy z International Federation of Red Cross and Red Crescent Societies realizuje działania skierowane do migrantów.

(gaz)

#JesteśmyDlaWas

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Czytaj więcej OK