Aktualności

Teatr Polski w Bydgoszczy zaprasza online

Mimo zamknięcia instytucji kultury, w tym teatrów, bydgoska scena działa dalej – w Internecie. Część zaplanowanych na listopad wydarzeń, które miały się odbyć w Teatrze Polskim w Bydgoszczy zostanie przeniesionych do sieci. Wśród wydarzeń, które odbędą się online są m.in. inauguracja wystawy oraz spektakle w ramach trwającego Festiwalu Prapremier AZYL Bydgoszcz 2020 Kujawy/Pomorze.

Od 7 do 29 listopada budynek Teatru Polskiego w Bydgoszczy będzie zamknięty dla widzów, jednak TPB nie przestaje działać – w najbliższym czasie przygotował dla swoich widzów wiele działań online, wśród których znalazły się wydarzenia w ramach trwającego Festiwalu Prapremier AZYL Bydgoszcz 2020 Kujawy/Pomorze.

Pierwsze wydarzenie online już 15 listopada – za pomocą mediów społecznościowych widzowie będą mogli uczestniczyć w inauguracji wystawy fotografii Adriana Wykroty pt. „Obserwacje”.  Wernisaż z udziałem Adriana Wykroty i kuratorki wystawy Anastazji Hadyny rozpocznie się 15 listopada o godz. 14.00. Link do spotkania będzie dostępny na Fanpage’u  Festiwalu Prapremier. O możliwościach zapoznania się z wystawą Teatr informować będzie na bieżąco – mając nadzieję, że po 29 listopada będzie mógł zaprosić widzów do oglądania zdjęć z marcowego lockdownu w swojej siedzibie.

Tego samego dnia – 15 listopada – za pośrednictwem Internetu widzowie będą mogli obejrzeć spektakl „Susn” w reż. Thomasa Ostermeiera. Niemiecka produkcja, z polskimi napisami, zostanie udostępniona o godz. 16.00.

Tydzień później, czyli 20 i 21 listopada, w ramach tegorocznej edycji FPP będzie można obejrzeć aż dwa polskie spektakle.

20 listopada (piątek) o godz. 19.00 dzięki streamingowi będzie można zobaczyć jedną z najnowszych produkcji teatralnych – spektakl „Koniec z Eddym” w reż. Anny Smolar z teatru STUDIO teatrgaleria w Warszawie.

Dzień później, w sieci zostanie udostępniony spektakl „Życie intymne Jarosława” w reż. Kuby Kowalskiego z Teatru Wybrzeże w Gdańsku. Streaming spektaklu opartego na listach i dziennikach Jarosława Iwaszkiewicza zostanie udostępniony przez Teatr Polski w Bydgoszczy 21 listopada o godz. 16.00.

22 listopada, za pośrednictwem Internetu, widzowie będą mogli obejrzeć drugą zagraniczną produkcję, która zostanie zaprezentowana w ramach FPP – szwedzki spektakl „Ostatni świadkowie” z Królewskiego Teatru Dramatycznego w Sztokholmie. Spektakl na podstawie książki Swietłany Aleksijewicz zostanie udostępniony o godz. 16.00.

Oprócz wydarzeń festiwalowych, w Internecie będzie można zobaczyć także spektakl repertuarowy TPB. „Mur” w reż. Justyny Sobczyk będzie można oglądać online w ramach trwającego Międzynarodowego Festiwalu Teatrów dla Dzieci i Młodzieży KORCZAK DZISIAJ. Streaming spektaklu opartego na historiach ludzi, którzy bezpośrednio lub pośrednio dotknęli muru berlińskiego odbędzie się 16 listopada (poniedziałek) o godz. 11.00.

W wydarzeniach online przygotowanych przez Teatr Polski w Bydgoszczy będzie można uczestniczyć za pośrednictwem Facebooka oraz platformy VOD Teatru Polskiego w Bydgoszczy (vod.teatrpolski.pl), która jest w przygotowaniu i niedługo będzie miała swoją premierę.

O kolejnych wydarzeniach online Teatr Polski w Bydgoszczy będzie informować na bieżąco za pośrednictwem strony internetowej (www.teatrpolski.pl) oraz mediów społecznościowych.                                                                                                                                                                  (gaz)

#JesteśmyDlaWas

 

 

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Czytaj więcej OK