Aktualności

 Takie były III Bydgoskie Targi Wolontariatu [ZDJĘCIA]

Bydgoskie Dni Wolontariatu zakończyły III Bydgoskie Targi Wolontariatu, które odbyły się 13 grudnia w Bydgoskim Centrum Organizacji Pozarządowych i Wolontariatu przy ul. Gdańskiej 5.

Co się działo? O 10:00 – 10:45 odbyła się debata “Wolontariusze kolorują świat”, międzypokoleniowe rozmowy z udziałem seniorów i młodzieży. Debatę prowadził Michał Pezler. Uczestnikami byli m.in. reprezentanci Bydgoskiej Rady Seniorów i Młodzieżowej Rady Miasta –  Janina Głogowska i  Kacper Słowik.

Michał Pezler – na co dzień zajmuje się koordynacją działań i projektów w Brodnickim Centrum Caritas. Współpracuje z Kujawsko-Pomorską Federacją Organizacji Pozarządowych w ramach działań związanych z rozwojem i wsparciem wolontariatu w regionie. Certyfikowany trener Korpusu Solidarności – Programu Wspierania i Rozwoju Wolontariatu Długoterminowego na lata 2018-2030.

11:00 – 11:30 – Koncert duetu Pinky Loops. To kobiecy duet komponujący muzykę instrumentalną o charakterze muzyki filmowej. Zespół tworzą bydgoskie artystki: Joanna Czerwińska i Marta Lutrzykowska grające na elektrycznych skrzypcach i wiolonczeli z wykorzystaniem efektów gitarowych i loopera służącego do nagrywania pętli muzycznych.

11:45 – 13:15  warsztat „Komunikacja, mediacja, rozwiązywanie konfliktów – wszystko co koordynator wolontariatu o relacjach interpersonalnych wiedzieć powinien”. Warsztaty, dzięki którym można się było dowiedzieć, jak skutecznie komunikować się z zespołem wolontariuszy, jak zlecać zadania, reagować na problemy i konflikty oraz kiedy i w jakich sytuacjach przydaje się mediacja. Prowadzący Janusz Kaźmierczak z Fundacji Pracownia Dialogu, to doświadczony trener i szkoleniowiec, który specjalizuje się głównie w mediacjach oraz dobrej komunikacji.

11:45 – 13:15 warsztat „Sieciowanie w formule action learning dla koordynatorów wolontariatu”. Innowacyjna formuła Action Learning jest idealna, aby zmierzyć się z wyzwaniami i problemami, jakie spotykają na swojej drodze koordynatorzy wolontariuszy, aby podzielić się swoim doświadczeniem i uczyć się od siebie nawzajem. Spotkanie prowadziła Dorota Glaza dyrektorka Biura Aktywności Społecznej w Urzędzie Miasta Bydgoszczy, która na co dzień doradza, wspiera merytorycznie oraz szkoli przedstawicieli/lki organizacji pozarządowych oraz wolontariuszy/szki i koordynatorów/ki wolontariatu z szeroko pojętego zakresu działalności w III sektorze.

13:30 – 15:00 warsztat „Promocja wolontariatu i działalności organizacji w mediach społecznościowych”. Wiedza, którą zdobyli uczestniczący w warsztatach pomoże jeszcze lepiej prowadzić social media. Mowa była o tym jak promować, co promować i kiedy najlepiej promować. Przewodnikiem po temacie był Mateusz Łapiński, który prowadzi warsztaty również z zakresu SM w ciekawej i innowacyjnej formule Design Thinking.

Wydarzeniu towarzyszyła przestrzeń targowa ze stoiskami NGO i kiermasz świąteczny.

Tekst i zdjęcia: Stanisław Gazda

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Czytaj więcej OK