Aktualności

Sztafety uczczą pamięć Bronka

W 70. rocznicę urodzin wybitnego polskiego lekkoatlety Bronisława Malinowskiego (4 czerwca) Urząd Marszałkowski organizuje bieg sztafetowy z Bydgoszczy i Torunia do Grudziądza.

Sztafety wystartują 4 czerwca z rynku Starego Fordonu w Bydgoszczy oraz z placu Teatralnego przed Urzędem Marszałkowskim w Toruniu. Kolumny biegaczy połączą się w Chełmnie, przebiegając odpowiednio 35 (z Bydgoszczy) i 45 kilometrów (z Torunia). Następnie połączone siły sztafet ruszą wzdłuż prawego brzegu Wisły przez Górne Wymiary (powiat chełmiński) i Szynych (w powiecie grudziądzkim) do Grudziądza. Meta na stadionie Grudziądzkiego Klubu Sportowego Olimpia – macierzystego klubu Bronisława Malinowskiego.

Zapisy

Do udziału zaproszone są maksymalnie ośmioosobowe zespoły sztafetowe (kluby sportowe, grupy nieformalne). Każdy uczestnik otrzyma pamiątkową koszulkę startową, a na mecie medal za ukończenie zawodów. Organizator zapewnia również transport drużyn z Grudziądza na miejsca startu – do Bydgoszczy lub Torunia.

Bieg sztafetowy to jedno z wydarzeń organizowanych w ramach Roku Bronisława Malinowskiego w Kujawsko-Pomorskiem. W poniedziałek (24 maja) przed Urzędem Marszałkowskim w Toruniu otwarta zostanie wystawa plenerowa „Bronisław Malinowski, sportowa ikona Grudziądza”
prezentująca 16 fotogramów związanych z najważniejszymi momentami kariery sportowej mistrza i wicemistrza olimpijskiego.

Wśród inicjatyw wspieranych przez samorząd województwa znalazły się:
– produkcja filmu biograficznego o Bronisławie Malinowskim,
– wykonanie muralu z wizerunkiem Malinowskiego w Grudziądzu,
– przygotowanie wystawy stałej „Biegnij, Bronek biegnij…” w Muzeum im. ks. Władysława Łęgi w Grudziądzu.

W obchody wpisany jest również cykl biegów o Grand Prix Województwa Kujawsko-Pomorskiego – w Inowrocławiu, Piotrkowie Kujawskim (powiat radziejowski), Unisławiu (w powiecie chełmińskim), Żninie, Brześciu Kujawskim (powiat włocławski), Lipnie, Rypinie, Lubiewie (w powiecie tucholskim), Grudziądzu, Tucholi i Gniewkowie (powiat inowrocławski).

FRAGMENT REGULAMINU:

Organizatorem imprezy jest Samorząd Województwa Kujawsko – Pomorskiego,

Data: 4 czerwca 2021 rok 2. Godzina startu: 4 czerwca 2021, 9:00/9:45. Linia startu będzie usytuowana przed Urzędem Marszałkowskim w Toruniu oraz na rynku w Starym Fordonie w Bydgoszczy.

Przebieg trasy: BYDGOSZCZ/TORUŃ, ŁUBIANKA, UNISŁAW ,CHEŁMNO,GRUDZIĄDZ 4. Meta: Stadion Miejski w Grudziądzu ok. godz.17:00 5. Dystans: około 76 km.

UCZESTNICTWO I OPIS IMPREZY:

W sztafecie prawo startu mają wyłącznie te osoby, które do dnia rozgrywania imprezy ukończą 18 lat.  Uczestnicy biegu zgłaszają się poprzez elektroniczny formularz zapisowy. Zobowiązani są do zorganizowania się w ośmioosobowe zespoły tworzące sztafetę. Przy rejestracji należy podać nazwę zgłaszanej sztafety. Każdego uczestnika sztafety należy zgłosić indywidualnie. W jednym momencie na trasie przebywa 10-15 osób (po jednej z każdego klubu).

Zaplanowane odcinki BYDGOSZCZ – CHEŁMNO ok. 35 km TORUŃ – CHEŁMNO ok. 45 km CHEŁMNO – GRUDZIĄDZ ok. 31 km 5. W ramach danego odcinka zmiany dokonywane są w wyznaczonych miejscach przez organizatora lub w wyniku zaistniałej potrzeby.

Uczestnicy – poszczególne sztafety wybierają swoich przedstawiciel na poszczególne odcinki trasy2

Po zakończonej sztafecie Organizator zapewnia transport uczestnikom do miejsca startu . Wszyscy zawodnicy startujący muszą zostać zweryfikowani w Biurze Zawodów oraz podpisać oświadczenie uczestnika wydarzenia w związku ze stanem epidemii COVID-19. W Biurze Zawodów uczestnicy imprezy otrzymują pakiety startowe zawierające m.in. okolicznościowy numer startowy i agrafki. Biuro zawodów czynne będzie na 1,5h przed startem. Podstawą odbioru pakietu i numeru startowego będzie okazanie przez zawodnika w Biurze Zawodów dowodu osobistego lub innego dokumentu tożsamości.

Organizator zapewnia w pakiecie każdemu uczestnikowi dedykowana koszulkę , numer startowy, buff oraz pamiątkowy medal na mecie. Każdy z startujących zawodników otrzyma ciepły posiłek na końcu zawodów.  Organizator zastrzega sobie prawo przyznania „dzikiej karty” dla jednego zespołu.  Pierwszeństwo w sztafetach będą miały drużyny z „Kujaw i Pomorza”.  Do udziału w sztafecie zgłosić się mogą tylko zespoły sztafetowe. Brak możliwości indywidualnych zapisów.

Bieg sztafetowy nie ma charakteru rywalizacji, liczy się udział.

ZGŁOSZENIA  Zgłoszenia do biegu dokonywane będą drogą elektroniczną poprzez formularz zgłoszeniowy dostępny na stronie 2. Limit uczestników w biegu wynosi 105 osób.

Tekst i fot.: Stanisław Gazda

#JesteśmyDlaWas

 

 

 

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Czytaj więcej OK