Aktualności

Sześć nóg, dwa serca, jedno zwycięstwo, czyli… Hard Dog Race po raz pierwszy w Bydgoszczy!

Siódma edycja zawodów Hard Dog Race w Polsce w kategorii Base, czyli na dystansie sześciu kilometrów z 16 przeszkodami odbędzie się 13 sierpnia na terenie Leśnego Parku Kultury i Wypoczynku Myślęcinek w Bydgoszczy.

Hard Dog Race jest niezwykłym biegiem z przeszkodami, w którym pies w parze z właścicielem musi pokonać specjalnie przygotowaną trasę składającą się z wzniesień, wodnych, błotnych i specjalnie skonstruowanych przeszkód. HDR to wydarzenie, w którym udział może wziąć każdy powyżej 14 roku życia, niezależnie od sportowego przygotowania.

W trakcie HDR, nie tylko konkuruje się z czasem; trzeba pokonać trudne przeszkody, czasem upór psa oraz swoje słabości. Jednak zmęczenie szybko mija po przekroczeniu linii mety, gdy jedynym uczuciem staje się szczęście i duma – duma z samego siebie i ze swojego psa, czyli twardego duetu.

Hasłem zawodów jest: „sześć nóg, dwa serca, jedno zwycięstwo”. To nie tylko wyzwanie dla Ciebie i Twojego psa… to wyzwanie dla Was jako drużyny! HDR to coś więcej niż zwykłe zawody. To styl życia, to niezapomniane przeżycie, które sprawia, że pies i jego właściciel stają się watahą, jednością, drużyną.

Zawody Hard Dog Race są całodziennym wydarzeniem, w którym mogą wziąć udział nie tylko zawodnicy dwu- i czteronożni, ale także ich przyjaciele i rodzina, dopingując waleczne pary i uczestnicząc w dodatkowych wydarzeniach na miejscu.

W zawodach HDR Base można wystartować indywidualnie, drużynowo oraz w opcji 3in1, czyli dwie osoby z jednym psem. 3in1 to nowość na tej imprezie. Organizatorzy postanowili wyjść naprzeciw oczekiwaniom swoich zawodników i od tego roku można wystartować w zawodach razem ze swoim partnerem, żoną, mężem, przyjacielem, przyjaciółką, synem lub córką wraz z jednym psem!

Szczegółowe informacje dotyczące zawodów znajdują się na stronie https://harddograce.pl/. Tam również można dokonać zgłoszenia online.

UWAGA Zgłoszenia online są otwarte tylko do niedzieli 7 sierpnia!

Zawody HDR to projekt międzynarodowy. W sezonie jesiennym planujemy przeprowadzić zawody w Czechach 3. września, na Węgrzech 24. września oraz w Niemczech 22. października.

HISTORIA HDR

https://harddograce.pl/historia-hdr/

ANDRÁS PÚZA: ZAŁOŻYCIEL HARD DOG RACE

Świat psów zauroczył go 30 lat temu. W czasie swojej misji w Afganistanie jako przewodnik psa-sapera zrozumiał, co znaczy współpracować z psem w warunkach ekstremalnych. Regularnie bierze udział w biegach z przeszkodami. Od ponad 20 lat trenuje sztuki walki. Z takim zapleczem pomysł stworzenia zawodów Hard Dog Race był praktycznie czymś naturalnych. Natomiast, aby z pomysłu powstał biznesplan i dobrze zorganizowana impreza potrzebował zespołu specjalistów. Siedem lat istnienia zawodów są dowodem na wypełnienie przez HDR niszy OCR, zarówno w Polsce jak i reszcie Europy.

(gaz)

#JesteśmyDlaWas

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Czytaj więcej OK