Aktualności

 Szczepmy się! Dzisiaj i jutro dwudniowa akcja szczepień!

Urząd Miasta Bydgoszczy  wspólnie z Centrum Medycznym Gizińscy organizuje dwudniową akcję szczepień przeciwko COVID-19. Biorąc pod uwagę panującą sytuację epidemiczną w naszym kraju i poza jego granicami, zachęcamy wszystkich mieszkańców, którzy się jeszcze nie zaszczepili do uczestnictwa w akcji i zaszczepienia się.

Akcja UMB zaplanowana jest na 16 i 17 lipca. Plenerowe punkty szczepień zostaną uruchomione w następujących lokalizacjach:
•          amfiteatr przy muzeum, ul. Grodzka – 16 lipca (piątek), godz. 14-20;
•          Myślęcinek, przy miasteczku ruchu drogowego (przy deptaku) – 17 lipca (sobota), godz. 12-18.

Dostępna będzie jednodawkowa szczepionka Johnson & Johnson (500 szt.) oraz Pfizer. Wcześniejsza rejestracja nie jest wymagana, wystarczy mieć przy sobie dowód osobisty. W przypadku szczepionki Pfizer, drugą dawkę można przyjąć w dowolnym punkcie szczepień.

– Robimy wszystko, żeby zaszczepić jak najwięcej chętnych osób w jak najkrótszym czasie. Dotychczas liczba w pełni zaszczepionych mieszkanek i mieszkańców naszego miasta to ok. 163 tys. osób,  co stanowi ponad 47%. Szanowni Państwo, bądźmy odpowiedzialni za siebie i naszych najbliższych. Szczepmy się i pamiętajmy, że jest to także jedyny sposób ochrony przed nadejściem kolejnej fali epidemii – mówi zastępczyni prezydenta Iwona Waszkiewicz.

Przypominamy, że do dyspozycji mieszkańców są także 2 stałe punkty szczepień powszechnych:
•          UTP, ul. Kaliskiego 7 – czynny 7 dni w tygodniu w godz. 9-18;
•          Bydgoskie Centrum Targowo-Wystawiennicze, ul. Gdańska 187 – czynny od poniedziałku do piątku w godz. 8-18.

(gaz)

#JesteśmyDlaWas

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Czytaj więcej OK