Aktualności

Świąteczny jarmark w sercu Bydgoszczy będzie większy i dłuższy!

Rozpoczęły się przygotowania do tegorocznego jarmarku świątecznego – m.in. na Starym Rynku powstaje część niezwykłej jarmarkowej infrastruktury. O szczegółach czekającego nas wydarzenia poinformowali media podczas briefingu prasowego Łukasz Krupa, dyrektor Biura Promocji Miasta i Współpracy z Zagranicą i Dawid Dulęba z Restauracji Cukierni Katarynka.

Trzecia odsłona bydgoskiego jarmarku świątecznego będzie nieco inna: rozpocznie się już 20 listopada (potrwa do 22 grudnia) i obejmie swoim zasięgiem nie tylko ulicę Mostową, ale także część Starego Rynku.

Poszerzona o ten obszar przestrzeń, a także ustawienie domków po jednej stronie ulicy Mostowej podyktowane zostały względami sanitarno-epidemiologicznymi, ale też sprawią, że w jarmarku będzie mogła wziąć udział większa liczba partnerów – będzie ich ponad siedemdziesięciu, którzy zaoferują swoje atrakcje o charakterze regionalnym i tu nowość: o charakterze międzynarodowym, gdyż pojawią się wystawcy z Francji, Niemiec i Holandii.

Oprócz oferty handlowej i gastronomicznej nie zabraknie czegoś ku uciesze najmłodszych gości jarmarku: mini wesołe miasteczko z  kołem widokowym, rollecasterami i karuzelą wenecką.

Ważną częścią jarmarku będą bydgoscy restauratorzy, którzy „kusić” będą świątecznymi smakołykami oraz niecodziennymi napojami rozgrzewającymi już u wrót swoich lokali codziennie od godziny 12.00 do 21.00.

Temu świątecznemu przedsięwzięciu będzie towarzyszyła muzyka na żywo – łącznie 140 godzin występów. Miasto zaprosiło do udziału w jarmarku lokalnych artystów m.in. studentów bydgoskich uczelni muzycznych, uczestników znanych telewizyjnych programów wokalnych.

By można było łatwo rozeznać się w lokalizacji i ofercie poszczególnych wystawców, oprócz ich numeracji pojawią się także specjalne standy z mapką jarmarku i jego legendą. Informacje na ten temat dostępne będą również na stronie bydgoszcz.pl i na facebooku.

Wszystkie ozdoby mają być gotowe na rozpoczęcie Bydgoskiego Jarmarku Świątecznego. To między innymi świetlne figury, gwiazdy, girlandy, iluminacje budynków, latarni, mostów i drzew oraz – tradycyjnie – kilkumetrowa choinka na Starym Rynku. Pojawią się też nowe elementy, jak świetlna brama z reniferami, unowocześnione prezenty czy oświetlenie Magicznych Schodków, przesmyku Ku Młynom i ulicy Parkowej. Dodatkowo, na skwarze Leona Barciszewskiego pojawią się iluminacje udostępnione przez Park Iluminacji, który od 4 listopada działa w Myślęcinku.

Jak już wcześniej informowaliśmy, ze względu na jarmark z ruchu kołowego od dziś do co najmniej 4 stycznia wyłączona została ulica Mostowa.

Tekst i fot.: Stanisław Gazda

#JesteśmyDlaWas

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Czytaj więcej OK