Aktualności

Świąteczna ekspozycja w Wieży Ciśnień

W Muzeum Wodociągów czekamy na Święta Bożego Narodzenia! Chcemy jak najlepiej przygotować się na nadchodzący czas, dlatego w Wieży Ciśnień, przy ul. Filareckiej 2 powstała niepowtarzalna świąteczna ekspozycja!

Cała powierzchnia zbiornika wieżowego została wypełniona dekoracjami nawiązującymi do Świąt Bożego Narodzenia. Prezentowana wystawa to właściwie instalacja artystyczna, przestrzeń, w której można napisać list do Gwiazdora i wrzucić go do magicznej skrzynki, zrobić sobie zdjęcia na świątecznej ściance, ze skrzydłami czy wśród spadających płatków śniegu. Można zapozować z jelonkiem albo z piernikowym ludzikiem, albo wejść do piernikowej chatki. Na wejściu czeka na odwiedzających dwoje mężnych dziadków do orzechów, którzy równie efektownie prezentują się na fotografiach, a to nie wszystko…

Bajkowy klimat wystawy z pewnością sprawi dużą frajdę zaś przestrzeń w Galerii Wieży Ciśnień wprowadzi w typowy świąteczny klimat, wywołała uśmiech i zachęci do robienia pamiątkowych selfie.

Wszystkie elementy prezentowane na ekspozycji zostały wykonane własnoręcznie przez pracowników Muzeum Wodociągów.

Przyjdźcie! Sprawdźcie! To idealny czas, by nastroić się na święta Bożego Narodzenia! Kiedy jak nie teraz? Wieża Ciśnień czynna jest od poniedziałku do czwartku w godzinach 11:00 – 16:00 oraz w weekendy, w sobotę od 13:00 do 20:00, a w niedzielę od 13:00 do 17:00.

(gaz)

Fot.: Wojciech Zieliński

#JesteśmyDlaWas

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Czytaj więcej OK