Aktualności

Spowodował kolizję mając w organizmie aż 4 promile alkoholu

Szubińscy dzielnicowi wykonując czynności na miejscu zdarzenia drogowego zatrzymali pijanego motorowerzystę, który je spowodował. Mężczyzna miał w organizmie aż 4 promile alkoholu, dlatego już stracił prawo jazdy i będzie tłumaczył się w sądzie.

Wczoraj (26.10.21) krótko po godzinie 17 dyżurny szubińskiego komisariatu otrzymał zgłoszenie o zdarzeniu drogowym, do jakiego doszło na jednej z ulic w centrum miasta. Na miejsce zostali skierowani dzielnicowi.

Wyjaśniając okoliczności zajścia mundurowi ustalili, że kierowca motoroweru stracił panowanie nad pojazdem i zjechał na przeciwny pas ruchu, gdzie zderzył się z audi.

Już na pierwszy rzut oka było widać, że sprawca zdarzenia jest kompletne pijany. Potwierdziło to badanie alkomatem, który wykazał w organizmie 46-latka aż 4 promile alkoholu.

Kierowca stracił prawo jazdy i trzeźwiał pod opieką rodziny. Niebawem usłyszy zarzut za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości oraz za spowodowanie zdarzenia drogowego. Decyzję w jego sprawie podejmie sąd, a zgodnie z obowiązującymi przepisami mieszkańcowi Szubina grożą 2 lata pozbawienia wolności.

(gaz)

#JesteśmyDlaWas

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Czytaj więcej OK