Aktualności

„Sobą być”, czyli zaśpiewać Wodeckiego w Bydgoszczy.  Fabryka Lloyda wraz z UKW organizują ogólnopolski konkurs wokalny

Jeszcze tylko do 10 października młodzi piosenkarze w wieku od 16 do 29 lat mogą przesyłać nagranie audio-wideo ze swoim wykonaniem piosenki z repertuaru Zbigniewa Wodeckiego. W listopadzie występy na scenach Copernicanum UKW oraz  Fabryki Lloyda wskażą pierwszego w historii laureata Konkursu Wokalnego im. Zbigniewa Wodeckiego pn. „Sobą być”.

Wszystko zaczęło się od pomysłu prezesa fundacji kulturalnej Fabryki Lloyda Łukasza Glińskiego, któremu mocno przyklasnął Wydział Edukacji Muzycznej UKW, by w Bydgoszczy zorganizować konkurs wokalny, który będąc przedłużeniem krakowskiego festiwalu „Wodecki Twist”, pozwoliłby pamięci i twórczości tego wielkiego artysty żyć w świadomości społecznej przez cały rok. Idea ta bardzo spodobała się Katarzynie Wodeckiej, szefowej Fundacji Zbigniewa Wodeckiego, która zgodziła się zostać współorganizatorem imprezy i członkiem jury konkursowego oraz zagwarantować laureatowi bydgoskiego konkursu występ na scenie krakowskiego festiwalu pamięci Zbigniewa Wodeckiego.

Za sprawą powstałej strony internetowej konkursu (Konkurs Wokalny im. Zbigniewa Wodeckiego Sobą być (ukw.edu.pl)), oraz nagłośnienia w prasie radu i telewizji a także w mediach społecznościowych –  młodzi piosenkarze zostali zaproszeni do przesyłania nagrań dźwiękowych ze swoimi interpretacjami piosenek z repertuaru Zbigniewa Wodeckiego ( na ten adres do 10 października można jeszcze przesyłać plik z nagraniem  audio-wideo i tam wypełnić formularz zgłoszeniowy: promocjawem@ukw.edu.pl).

Spiritus movens całego przedsięwzięcia artystycznego oprócz Fabryki Lloyda są: Wydział Edukacji Muzycznej UKW, oraz dyrektor artystyczny konkursu Piotr Dąbrowski, który zadba o stronę muzyczną imprezy, przygotowując m.in. aranżacje piosenek Zbigniewa Wodeckiego pod warunki wokalne i tonację każdego z wykonawców. Ważne miejsce w organizacji przedsięwzięcia będzie miała także Fundacja im. Zbigniewa Wodeckiego.

Jury po obejrzeniu i wysłuchaniu wszystkich nadesłanych nagrań z interpretacjami piosenek z repertuaru Zbigniewa Wodeckiego, wyłoni szesnaścioro wykonawców, którzy zaprezentują się podczas otwartego koncertu 19 listopada w auli Copernicanum. Następnego dnia (20.11.) finałowa szóstka zaśpiewa na scenie Fabryki Lloyda (impreza biletowana). Laureat konkursu, który otrzyma nagrodę w wysokości pięciu tysięcy złotych, będzie, jak już wspomnieliśmy, miał prawo uczestnictwa w czerwcowej edycji krakowskiego Festiwalu „Wodecki Twist” oraz zaśpiewa swoją piosenkę wraz zaproszoną na bydgoski konkurs gwiazdą.

Tekst i fot.: Stanisław Gazda

#JesteśmyDlaWas

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Czytaj więcej OK