Aktualności

Rusza przebudowa wiaduktów na ul. Wojska Polskiego. Będą korki!

Remont wiaduktu rozpoczął się od przebudowy południowej nitki. Ostatnie lata druga część trasy działała z ograniczeniami. Mieszkańcy musieli liczyć się z utrudnieniami. Sytuacja wkrótce się zmieni.

Przebudowa południowego wiaduktu w ciągu ulicy Wojska Polskiego zakończyła się w maju 2017 roku. W jej ramach wymienione zostały filary, przęsła, wybudowany został prawoskręt w kierunku alei Jana Pawła II. Wykonany został też nowy chodnik z drogą rowerową. By ograniczyć utrudnienia na Górnym Tarasie, roboty przy północnym odcinku musiały zostać odłożone do czasu zakończenia prac na ul. Kujawskiej.

Miasto podpisało umowę ze spółką Mostostal Kielce, która zajmie się gruntowną modernizacją przeprawy. Wartość prac wyceniła na ponad 22 mln zł. W ramach inwestycji powstanie nowy obiekt z drogą rowerową, chodnikiem i oświetleniem. Termin prac został skoordynowany z rozbudową ul. Kujawskiej.

Inwestycja realizowana będzie w systemie “Projektuj i buduj”. Po przekazaniu placu budowy, wykonawca będzie uzyskiwał wymagane pozwolenia na rozbiórkę obecnego obiektu, a w tym czasie będzie też przygotowywał dokumentację dla nowej przeprawy.

Nowy wiadukt, jeśli wszystkie prace będą przebiegały zgodnie z planem, ma być przejezdny już zimą. Całość prac ma zakończyć się do połowy przyszłego roku.

W trakcie prowadzonych robót, ruch pojazdów zostanie przełożony na istniejący wiadukt południowy, co wiązać się będzie z tymczasowym przejazdem przez istniejące torowisko. Ruch tramwajowy na tym odcinku będzie natomiast odbywał się bez zmian czyli na dotychczasowych zasadach.

Maria Zelek

Fot. ZDMiKP

#JesteśmyDlaWas

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Czytaj więcej OK