Aktualności

Rusza II edycja Konkursu Wokalnego im. Stanisława Jopka

Kujawsko-Pomorskie Centrum Kultury w Bydgoszczy jest koordynatorem I etapu przesłuchań dla uczestników z województwa kujawsko-pomorskiego. Podobnie jak w zeszłym roku rywalizacja odbywa się w 4 kategoriach wiekowych. Zwycięzcy z regionu zostaną zaproszeni do II etapu, który odbędzie się w siedzibie zespołu „Mazowsze" w Otrębusach.

Chętni do udziału w konkursie powinni przygotować dwa utwory z repertuaru PZLPiT „Mazowsze”. Możliwe jest wykonanie a capella lub przy udziale akompaniatora lub zespołu, a także z podkładem odtworzonym z nośnika.

Dla zwycięzców przewidziane są atrakcyjne nagrody pieniężne do 8 tys. zł, osobne dla każdej kategorii wiekowej. Dodatkowo laureaci Konkursu wystąpią podczas Koncertu Galowego wraz z chórem, orkiestrą i baletem Państwowego Zespołu Ludowego Pieśni i Tańca „Mazowsze”.

Osoby zainteresowane udziałem w Konkursie Jopka zobowiązane są do przesłania podpisanego i zeskanowanego zgłoszenia konkursowego. Zgłoszenia można przesłać:

drogą elektroniczną na adres e-mail: konkurs.jopek@kpck.pl

lub pocztą tradycyjną na adres: Kujawsko-Pomorskie Centrum Kultury w Bydgoszczy, pl. Kościeleckich 6, 85-033 Bydgoszcz z dopiskiem „JOPEK KONKURS”. Termin nadsyłania zgłoszeń: 1 października 2021 r. Każde przyjęcie zgłoszenia zostanie potwierdzone mailowo lub telefonicznie.

Regulamin konkursu oraz szczegółowe informacje można znaleźć na stronie organizatora:

https://mazowsze.waw.pl/pl/konkurs/

Maria Zelek

Fot.: Archiwum.

#JesteśmyDlaWas

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Czytaj więcej OK