Aktualności

Rusza 13. Festiwal Pamięci Andrzeja Zauchy

Daria Zawiałow czy Tadeusz Seibert to jedni z najbardziej znanych laureatów konkursu Festiwalu Pamięci Andrzeja Zauchy „Serca bicie”. Jeśli i Ty kochasz śpiewać, i marzy Ci się kariera wokalna, podejmij wyzwanie - zgłoś się do 22 kwietnia 2021 roku! Trzynasta edycja festiwalu będzie szczególna i być może właśnie dla Ciebie wyjątkowo szczęśliwa.

Festiwalowe „Byłaś serca biciem”, „C’est la vie – Paryż z pocztówki”, „Jak na lotni”, „Bądź moim natchnieniem” czy „Wymyśliłem Ciebie” – to tylko część najpopularniejszych piosenek Andrzeja Zauchy. Jest jeszcze czas – do 22 kwietnia br. – by swój ulubiony utwór artysty nagrać (audio lub audio-video) i wysłać na XIII Festiwal Pamięci Andrzeja Zauchy.

– Cały czas czekamy i mamy nadzieję, że padnie w tym roku rekord zgłoszeń  dodając, że na mailową skrzynkę festiwalowego biura (biurofestiwalowe@zauchafestiwal.pl) napływają zgłoszenia z całej Polski od wokalistów w wieku lat 16, jak i osób po „trzydziestce”.

Taki też jest regulaminowy przedział wiekowy (16-35 lat) solistów i duetów, mogących brać udział w festiwalu (szczegółowy regulamin na www.zauchafestiwal.pl )

Jury na podstawie przesłuchanych materiałów podejmie decyzję, kto przechodzi do półfinału konkursu wokalnego Listę półfinalistów powinniśmy poznać najpóźniej zaraz po długim weekendzie majowym (1-3 V), zostanie ona opublikowana na oficjalnej stronie festiwalu.

Koncert półfinałowy planowany jest na maj i odbędzie się tradycyjnie w City Hotelu w Bydgoszczy. Spośród młodych wykonawców z całego kraju zakwalifikowanych w drodze eliminacji , jurorzy wybiorą dziesięciu finalistów, którzy wezmą udział w Koncercie Galowym Festiwalu „Serca bicie”, który planowany jest na czerwiec i który odbędzie się w Operze Nova.

Tradycyjnie już, laureaci konkursu, którzy wyśpiewają sobie trzy pierwsze miejsca, otrzymują – odpowiednio – Złotą, Srebrną i Brązową Nagrodę im. A. Zauchy w wysokości: 5000 zł, 3000 zł, 2000 zł

Organizatorzy festiwalu na razie jeszcze nie zdradzają nazwisk gwiazd , których będziemy mogli usłyszeć – obok finalistów – podczas koncertu galowego.

Formuła będzie podobna do lat poprzednich. Zaproszeni artyści zaśpiewają utwory Andrzeja Zauchy z towarzyszeniem rozbudowanego bandu.

Należy dodać, że XIII Festiwal Pamięci Andrzeja Zauchy „Serca Bicie” to szczególna edycja tego muzycznego wydarzenia, ponieważ w tym roku przypada 30. rocznica śmierci Andrzeja Zauchy. Z tej okazji planowane jest specjalne tournée festiwalu. – Zaczynamy koncertem w Bydgoszczy, dalej Toruń, nad morzem zagramy w Świnoujściu i kończymy koncertem 10. października w Krakowie. Trasa może wkrótce poszerzyć się o kolejne miejsca, bo lista miast jest jeszcze wciąż otwarta.

W miesiącach wakacyjnych chcielibyśmy prezentować utwory Zauchy także w innych polskich miastach. Oprócz młodych i zdolnych wykonawców, na każdym koncercie będą pojawiały się gwiazdy, które będą prezentować aranżacje swoich ulubionych utworów Andrzeja .

(gaz)

Źródło i fot : Materiały Organizatora i Justyna Tota

#JesteśmyDlaWas

 

 

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Czytaj więcej OK