Aktualności

Rozbiorą jezdnię, chodniki, zatoki. Powstaje droga rowerowa przy Focha

Rozpoczną się prace rozbiórkowe jezdni, chodników oraz zatok autobusowych od ronda Grunwaldzkiego do stacji paliw. Za tydzień, przy dobrej pogodzie rozpocznie się układanie nowej nawierzchni. Zakończenie wszystkich robót planowane jest na początku grudnia.

Przypominamy, że nowa trasa po południowej stronie ul. Focha będzie miała charakter wydzielonej drogi dla rowerów. Po północnej stronie na odcinku Grottgera – Multikino trasa została już wybudowana w trakcie przebudowy węzła Garbary oraz w ramach budowy dróg rowerowych w ciągu ul. Grunwaldzkiej.

Na moście Solidarności (przy operze) droga dla rowerów zostanie wydzielona na chodniku za pomocą oznakowania poziomego. Ruch pomiędzy operą i pl. Teatralnym ma odbywać się na wspólnej jezdni na zasadach ogólnych.

Budowa wydzielonego ciągu rowerowego wymagała jednak zmiany geometrii jezdni, co w większości zostały już wykonane, choć wymusiło wprowadzenia licznych zmian w organizacji ruchu. Już kilka tygodni temu na ul. Focha pojawiły się zwężenia i ograniczenia prędkości a na moście od strony opery, zamknięty został ruchu pieszych.

Od stacji benzynowej do mostu Solidarności prace podziemne zostały już wykonane, pojawiły się krawężniki, podbudowa przyszłej nawierzchni a miejscami i płyty chodnikowe. Prace kontynuowane są nadal jednak przy ul. Czartoryskiego. W tym miejscu usuwane były nieprzewidziane w dokumentacji, kolizje wodociągowe i teletechniczne.

Obecnie rozpoczynają się prace rozbiórkowe jezdni, chodnika oraz zatok autobusowych od ronda Grunwaldzkiego do stacji paliw. Kierowcy na tym odcinku mogą spodziewać się zwężenia jezdni i graniczenia prędkości. Przystanek autobusowy przy rondzie zostanie natomiast przesunięty o kilkanaście metrów w kierunku stacji benzynowej.

Pod koniec listopada przy sprzyjającej pogodzie na całym odcinku planowane jest już układanie nowej nawierzchni jezdni i chodników oraz malowanie oznakowania poziomego. Zakończenie wszystkich robót oraz odbiory, planowane są na początku grudnia.

Koszt budowy drogi rowerowej wzdłuż ul. Foch to 2,7 mln zł.

 

(gaz)

Fot.: ZDMiKP

#JesteśmyDlaWas

 

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Czytaj więcej OK