Aktualności

Przetarg na termomodernizację budynku przy ulicy Polanka 9. Powstanie tam Centrum Pomocy dla bezdomnych

Miasto ogłosiło przetarg na termomodernizację i rozbudowę kilkudziesięcioletniego budynku przy ulicy Polanka 9 na bydgoskich Bartodziejach.

Remont był planowany od kilku lat, a w zeszłym tygodniu Ratusz ogłosił przetarg, który wyłoni wykonawcę prac. Obecnie w budynku funkcjonuje Centrum Pomocy dla Bezdomnych Kobiet i Matek z Dziećmi.

Zgodnie z projektem, na parterze ma powstać miejsce dla osób wymagających opieki, w tym także osób poruszających się na wózkach inwalidzkich. Łącznie będzie 9 miejsc – 5 dla kobiet i 4 dla mężczyzn. Na pierwszym i drugim piętrze zaplanowano miejsca w sumie dla 80 kobiet, a na kolejnych dwóch poziomach dla 80 mężczyzn.

Projekt budowlany zakłada, że obiekt przy ulicy Polanka zostanie ocieplony i zyska nową elewację oraz stolarkę drzwiową i okienną, a także zostanie rozbudowany o zewnętrzne schody stalowe. W budynku powstanie także winda. Ponadto, projekt zakłada przebudowę kanalizacji deszczowej, montaż pochylni dla niepełnosprawnych, budowę chodników i wymianę ogrodzenia. Zostaną zainstalowane również nowe instalacje.

Po podpisaniu umowy, wykonawca będzie miał 4 miesiące na przeprowadzenie modernizacji.

Foto: bydgoszcz.pl

Aleksandra Malich

#JesteśmyDlaWas

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Czytaj więcej OK