Aktualności

Prezentujemy młode bydgoskie talenty: Zespół Good Night Chicken

Zespół Good Night Chicken - reprezentujący wytrwale bydgoską niezależną scenę muzyczną - chwali się efektem ostatniej sesji na żywo. Tym razem udał się na gościnne występy do Stoczni Gdańskiej...

Założycielami  zespołu są: Artur Kujawa (gitara, wokal – prywatnie lekarz) i Tomasz Gołda (perkusja – prywatnie lekarz weterynarii). W 2019 do tego duetu dołączył  Dawid Burlikowski (gitara basowa – prywatnie student kierunku lekarskiego) sprawiając, że zespół zmienił się w tercet .

Myśl o stworzeniu zespołu zaświtała w głowach Artura i Tomka jeszcze w czasach gimnazjalnych. Marzenie się spełniło, zaś cel – czerpanie radości z muzyki i zarażanie nią innych – realizowany jest po dziś dzień, od 2014 roku.

Jaką muzykę wykonują? Psychodeliczne gitarowe granie:  kraut rock, garage rock, noise, psychedelic.  Dla niewtajemniczonych – grają dość szybko, transowo, na żywo i głośno.

Chcą wytrwale robić to samo co robią, czyli  nagrywać albumy, grać koncerty, dostarczać wykonywaną przez siebie muzykę chociażby w formie  nagrań live, realizowanych samodzielnie w domowym studio Artura (własne wydawnictwo o nazwie PRĄDY).

Uważają, że poprzeczka jest wciąż za nisko, więc stale ją podnoszą, mimo że mają na swoim koncie trochę sukcesów. Zostali dostrzeżeni  na Off festival Katowice (2018 rok), poproszeni o wywiad w Trójce (w audycji Agnieszki Szydłowskiej),  zaproszeni na festiwale niezależne (np. Baraque Festiwal w Wołowie) i do udziału w dużej liczbie koncertów w kultowych polskich klubach z muzyką niezależną.

A oto próbka ich umiejętności:

 

Tekst: Stanisław Gazda

Fot.: Archiwum prywatne.

#JesteśmyDlaWas

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Czytaj więcej OK