Aktualności

Prądy i Miedzyń mają basen! [FOTO]

Wybudowana przez firmę Alstal pływalnia „Łabędź” połączona z Zespołem Szkół Nr 8 przy ul. Pijarów  – dziesiąta w Bydgoszczy pod zarządem Bydgoskiego Centrum Sportu – otwiera dziś swoje podwoje. Od dziś osiedle Miedzyń  ma nowoczesny kryty basen, z którego korzystać będą zarówno uczniowie szkoły, jak i lokalna społeczność.

W oficjalnym otwarciu basenu “Łabędź” uczestniczyli m.in. prezydent Rafał Bruski, przewodnicząca Rady Miasta Monika Matowska, miejscy radni, przedstawiciele firmy Alstal, wykonawcy obiektu, radni osiedla Miedzyń-Prądy, mieszkańcy Miedzynia oraz uczniowie.

Obiekt ma powierzchnię blisko 1600 metrów kwadratowych. Składa się z  2 kondygnacji. Głównym elementem jest basen sportowy o zmiennej głębokości 1,20-1,80 m i wymiarach 25×12,5 m z sześcioma torami pływackimi wyposażonymi w bloki startowe. Niecka basenu sportowego ze stali nierdzewnej została  wyposażona w tuleje z jednym podnośnikiem samobieżnym dla osób niepełnosprawnych. Dodatkowo w obiekcie zainstalowano dwie wanny SPA oraz brodziki dla dzieci o głębokościach 0,15 i 0,30 metra, które wyposażone są w różne atrakcje m.in. delfinek tryskający wodą, armatka wodna czy mini zjeżdżalnia, czy dzwonek wodny.

Przewodnicząca Rady Miasta Bydgoszczy Monika Matowska podziękowała wszystkim zaangażowanym w budowę tego długo wyczekiwanego i jakże potrzebnego obiektu, wyrażając nadzieję, że będzie dobrze służył zarówno uczniom, jak i mieszkańcom Prądów i Miedzynia.

Prezydent Rafał Bruski pogratulował mieszkańcom Miedzynia skuteczności nacisków na władze miasta i jego Radę – to ich upór sprawił, że marzenia się spełniły i  mogą się dziś cieszyć z tak wspaniałego obiektu. Słowa uznania i podziękowania usłyszeli także przedstawiciele wykonawcy – firma Alstal – wykonawca inwestycji.  -Obiekt  budowany przez godnego partnera, firmę Alstal jest dostosowany do potrzeb uczniów i mieszkańców. Basen jest też przykładem konsekwencji miasta w wyposażaniu tego typu obiektów w ekologiczne instalacje fotowoltaiczne – mówił podczas otwarcia prezydent Rafał Bruski.

Eugeniusz Sobieraj – dyrektor Zespołu Szkół Nr 8. Powiedział, że to wspaniała sprawa, gdy marzenia się spełniają – Miedzyń miał najpierw malutką, dzisiesięcioklasową szkołę; marzył o takiej z prawdziwego zdarzenia i ma, marzył o basenie i ma, teraz gdy spełni się marzenie o przyzwoitym parkingu – szczęście się dopełni…

Mieszkańcy mogą korzystać z obiektu codziennie, jednak od poniedziałku do piątku do godz. 16.00 będzie zarezerwowany dla tysiąca uczniów pobliskiej szkoły. Inwestycja kosztowała 20 mln zł. Zastosowano w niej najnowocześniejsze rozwiązania, które pomagają obniżyć koszty utrzymania.

PŁYWALNIA ŁABĘDŹ:

Godziny otwarcia:

Pn-Pt 8.00 – 16.00 (zajęcia szkolne)

16.00-22.00 (ostatnie wejście o godz. 20.30) – zajęcia komercyjne

Sob-Nd 08.00-22.00 (ostatnie wejście o godz. 20.30) – zajęcia komercyjne

Cennik biletów:

17 zł – bilet normalny

12 zł – bilet ulgowy

 

Tekst i foto: Stanisław Gazda

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Czytaj więcej OK