Aktualności

Postępują prace przy rewitalizacji Starego Fordonu

Coraz bardziej widoczne są efekty rewitalizacji Starego Fordonu. Rozpoczęła się już przebudowa ulic Zakładowej i Rybaki. Niestety przez wysoki poziom Wisły prace na nabrzeżu muszą pozostać wstrzymane. Po uzyskaniu pozwolenia ruszą natomiast prace na Rynku. Uzupełnieniem rewitalizacji Starego Fordonu będzie też modernizacja kilku kamienic.

Zaawansowane prace trwają już przy pierwszych ulicach. Rozebrane zostały nawierzchnie ulic Rybaki i części Zakładowej. Docelowo na nawierzchniach pojawi się kamienna kostka. Ulica Zakładowa będzie miała charakter pieszo-jezdni. Wzdłuż ul. Rybaki wytyczone będą chodniki. Ważnym elementem oprócz przebudowy ulic będzie wyznaczenie dojść do terenów rekreacyjnych nad Wisłą.

Ulica Nad Wisłą zostanie wyposażona w ciąg dla pieszych. Z kolei ul. Promenada zostanie wydłużona aż do ul. Rybaki, która we wschodniej części będzie miała charakter deptaka biegnącego wśród drzew. Nowa część spacerowego ciągu została zaprojektowana w sposób, który pozwolił zachować wiele okazałych drzew. Prace przy uliczkach i terenach zielonych pochłoną 25 mln zł.

W obrębie Starego Fordonu pojawi się infrastruktura umożliwiająca aktywne spędzanie wolnego czasu m. in.: skatepark, tor dla rowerzystów, plac zabaw, ścianka do wspinaczki, boisko do siatkówki plażowej czy plac ćwiczeń. Projekt zakłada też dużą liczbę nasadzeń drzew i krzewów oraz budowę ścieżek dydaktycznych na terenach o dużej wartości przyrodniczej.

W tej części miasta trwa także budowa nabrzeża. Zostało ono zaprojektowane jako miejsce wypoczynku i rekreacji z siedziskami. Nowe miejsce pozwoli również na wodowanie i cumowanie jednostek pływających. Niestety stan wody na poziomie prawie 4 metrów nie pozwala na zabijanie ostatnich stalowych ścianek i umocnienie konstrukcji. Wykonawca przygotował jednak już niezbędne materiały, które pozwolą z marszu wznowić prace po opadnięciu poziomu rzeki. Wstępnie zakończenie tej części inwestycji planowane jest na koniec roku.

Maria Zelek

#JesteśmyDlaWas

 

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Czytaj więcej OK