Piłka nożna

Pogrom w Brodnicy – Zawisza z tarczą!

Zawisza Bydgoszcz niepokonany w rundzie jesiennej IV Ligi KPZPN. Zespół pokonał na wyjeździe Spartę Brodnica 4:1.

To było dosłownie ostre starcie, bo sędzia „wlepił” zawodnikom obu drużyn łącznie dziesięć żółtych kartek. Początkowo wydawało się, że dominować będzie Sparta, bo to właśnie drużyna z Brodnicy, a dokładnie Adam Reise, zdobyła pierwszego gola. Na szczęście na tym się zakończyło i reszta meczu należała już tylko do bydgoszczan. W 32. minucie piłkę do siatki gości skierował Jay Jaskólski, a 8 minut później prowadzenie Zawiszy dał Kamil Żylski.

W drugiej połowie padły kolejne bramki, których autorami byli Brzeziński i Kozłowski. Warto dodać, że popisał się także nasz bramkarz – Michał Oczkowski, który obronił rzut karny Adama Reise.

Po szóstej kolejce (jedną Zawisza pauzował) Zawisza na 13 punktów, co plasuje zespół w czole IV ligi. Kolejne spotkanie już 12 września (sobota). Nasi zagrają na stadionie przy ul. Gdańskiej z Cuiavią Bankiem Spółdzielczym Inowrocław. Początek spotkania o godz. 19.45.