Aktualności

Po owoce do miejskiego sadu

W rejonie skrzyżowania ul. Pomorskiej i Chocimskiej trwa urządzanie miejskiego sadu. To zwycięski pomysł mieszkańców wybrany w Bydgoskim Budżecie Obywatelskim.

Na Bocianowie posadzone zostały rośliny owocowe: krzewy czarnej i czerwonej porzeczki, jagodowe, jeżynowe, agrestowe, borówkowe i aronii. Na zieleńcu zasadzone zostały również drzewka owocowe:  jabłonie, śliwy, wiśnie i grusza.

W ogródku zamontowana została także tablica edukacyjna, mająca na celu zachęcenie mieszkańców do sadzenia roślin owocowych w mieście. Cały teren został ogrodzony. Zgodnie z ideą pomysłodawców ma to być miejsce, w którym bydgoszczanie bezpłatnie skorzystają z darów natury. Z pewnością opieka sąsiadów i dobra ręka do roślin wpłynie na ilość i jakość owoców.

Miejski sad to pomysł zgłoszony przez mieszkańców w ramach Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego. Na projekt pn. „Bocianowo na zielono” zagłosowało 171 mieszkańców. Zadanie, poza utworzeniem miejskiego sadu przewiduje także montaż koszy na odpady na Placu T. Kościuszki. Na to zadanie zabezpieczyliśmy w budżecie miasta ponad 70 tys. zł.

(gaz)

Źródło i foto: UMB

#JesteśmyDlaWas

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Czytaj więcej OK