Aktualności

Piłkarskie zmagania w regionie – Żylski nie do zatrzymania, niebiesko-czarni na prowadzeniu

Piłkarski weekend w Bydgoszczy. Kamil Żylski nie do zatrzymania - Zawisza samodzielnym liderem czwartej ligi.

Cztery gole zapisał na swoim koncie Kamil Żylski w meczu Zawiszy z Kujawiakiem Kowal. Snajper niebiesko-czarnych trafiał do bramki gości w 38, 61, 82 i  93 minucie gry. Bydgoszczanie wygrali 4:0 i z trzydziestoma pięcioma punktami samodzielnie liderują w tabeli IV ligi. Kamil Żylski – z dwudziestoma golami – jest liderem klasyfikacji  strzelców.

O jednego gola  więcej strzelono w derbowym meczu BKS-u z Chemikiem Moderatorem. Goście czterokrotnie pokonywali bramkarza Budowlanych za sprawą Adama Kacprzaka (59), Grzegorza Adamskiego (83), Patryka Perlińskiego (90) i Macieja Kota (94). Gospodarze trafili do bramki Chemika tylko raz – w 27 minucie bramkarza gości pokonał Maciej Sieradzki. W tabeli czwartej ligi Chemik zajmuje szóstą lokatę, BKS jest dwunasty.

Jedyny bydgoski zespół w klasie okręgowej – Polonia – rozgrywał swoje spotkanie w Wabczu. Poloniści przegrali z miejscowym Wojownikiem  1:2, a honorowe trafienie dla biało – czerwonych zaliczył Michał Marczyński. W tabeli klasy okręgowej Polonia zajmują ósma lokatę.

W grupie I klasy A Gwiazda Bydgoszcz pokonała na wyjeździe LKS Dąbrowa Chełmińska 2:1, Piaski Bydgoszcz przegrały natomiast na własnym boisku z Tucholanką Tuchola 1:6. W tabeli grupy I A-klasy Gwiazda zajmuje drugą lokatę, Piaski są na miejscu szóstym.