Aktualności

Piecki zapraszają!  [ZDJĘCIA, AUDIO]

Piecki są jednym z ulubionych miejsc wypoczynku w województwie kujawsko-pomorskim. To dzikie kąpielisko, choć nie jest strzeżone przez ratowników WOPR, więc kąpiel odbywa się tylko na własną odpowiedzialność, przyciąga nie tylko  sporą ilością miejsca do opalania się, ale także bliskością lasu, który zapewnia odrobinę cienia w upalne dni. Jednak coraz więcej osób zaczyna się przekonywać do funkcjonującej w sąsiedztwie plaży płatnej. Za pięć złotych można korzystać z wypoczynku w cywilizowanych warunkach.

No bo zimowe oblicze płatnego kąpieliska w Pieckach jest już dobrze znane. Upodobali je sobie szczególnie amatorzy ekstremalnego plażowania. Funkcjonujące tu od grudnia 2020 roku dwie sauny, w zimowe weekendy przeżywają prawdziwe oblężenie. Całe rodziny plażują tu, wchodzą do lodowatego jeziora, a później grzeją się przy ogniskach w drewnianych domkach. W każdej saunie zmieści się po sześć osób, każdą też zamówić można na 1,5 godziny.

Plaża w Pieckach, w przeświadczeniu pewnie wielu jeszcze bydgoszczan, kojarzy się  z walającymi się wszędzie śmieciami, brakiem sanitariatów i zaplecza gastronomicznego – jakby zupełnie nikomu nie zależało na komforcie i bezpieczeństwie setek odpoczywających tam ludzi.

Na szczęście, to już przeszłość.

Posłuchajcie wypowiedzi właściciela płatnej plaży w Pieckach nad jeziorem Jezuickim:

 

Szkoda tylko, że w tym miejscu brakuje  pomostu z prawdziwego zdarzenia. Ten, który jeszcze stoi, czasy świetności już dawno ma za sobą. O groźny wypadek  nietrudno. Są dziury, wystające gwoździe. W każdej chwili można upaść i zrobić sobie krzywdę…

Tekst, foto i audio: Stanisław Gazda

#JesteśmyDlaWas

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Czytaj więcej OK