Aktualności

Opera Nova na okrągło, czyli… miesiąc w operze

W sobotę, 23 października, premiera „Così fan tutte”. Aż do piątku trwać będą ostatnie przygotowania, próby sceniczne po okiem realizatorów i generalne.

Za pulpitem dyrygenckim Dawid Runtz. Próbują obsady solistów:

Fiordiligi                – Agnieszka Adamczak, Magdalena Chmielecka, Julia Pruszak

Dorabella              – Aleksandra Gudzio, Monika Korybalska, Dorota Sobczak

Despina                 – Dorota Nowak, Hanna Okońska

Ferrando               – Dawid Kwieciński , Szymon Rona, Krzysztof Zimny

Guglielmo              – Arkadiusz Anyszka, Sławomir Kowalewski, Adam Zaremba, Janusz Żak

Don Alfonso         – Jacek Greszta, Łukasz Jakubczak, Leszek Skrla

W foyer trwają prace przygotowujące do montażu nowego oświetlenia.

23 i 24 października spektakle premierowe Mozartowskiej opery komicznej. Swój najnowszy spektakl Opera Nova pokaże jeszcze 26 i 27 października.

8 listopada koncert ,którego pomysłodawcami są muzycy z Orkiestry Opery Nova .Celem koncertu jest promocja niezwykle utalentowanego wiolonczelisty ,Mikołaja Wojciechowskiego. Mimo młodego wieku zdobył laury wielu znaczących międzynarodowych konkursów. Wśród nagród jest występ w jednej z najbardziej prestiżowych sal koncertowych świata, Carnegie Hall w Nowym Jorku, w grudniu br. Poprzedzający ten wyjazd wieczór w Operze pt. “Z Bydgoszczy do Nowego Jorku”-  będzie “muzyczną podróżą z Europy do Ameryki”, podczas której Mikołaj Wojciechowski wystąpi z towarzyszeniem przyjaciół tworzących zespół kameralistów Opery Nova. Niewątpliwą atrakcja będą „Cztery pory roku” Vivaldiego z solową partia wiolonczeli.

14 listopada jubileusz 40-lecia świętować będzie Wydział Wokalno-Aktorski bydgoskiej Akademii Muzycznej. W koncercie galowym udział wezmą pedagodzy oraz studenci Uczelni, Orkiestra i Chór Opery Nova oraz Chór Akademii Muzycznej. Podczas tego wydarzenia zapewne nie zabraknie podniosłych wzruszeń a program będzie wypadkową najpiękniejszych arii i duetów z oper, operetek i musicali.

Od 15 do 21 listopada Opera Nova po raz drugi oddaje swe sale i estrady młodym wokalistom. Dla publiczności  otwarty będzie III etap przesłuchań ( 20 XI w godz.10-14 i 18-20)  oraz koncert laureatów (21 XI godz.18.).

(gaz)

Źródło: Opera Nova

#JesteśmyDlaWas

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Czytaj więcej OK