Aktualności

Od dziś nowa Jadłodzielnia w Bydgoszczy! [WIDEO, FOTO]

8 września (środa) o godzinie 12:00  przy ulicy Obrońców Bydgoszczy 1 w Bydgoszczy otwarta została kolejna Jadłodzielnia WSG. Podobnie jak ta przy Naruszewicza 11, jest dostępna przez 24 godziny na dobę.

Powstałe nowe miejsce, dla tych którzy chcą się jedzeniem podzielić i tych, którzy jedzenia potrzebują, ma charakter otwarty. Przy ulicy stoi specjalna szafa z lodówką, w której produkty długo zachowają świeżość. Takie rozwiązanie pozwala na bezpieczne korzystanie z Jadłodzielni, także w czasie zaostrzonego reżimu sanitarnego. Jako że szafa-lodówka stoi na chodniku, łatwo do niej włożyć i wyjąć produkty, to szczególnie ważne dla osób niepełnosprawnych.

Ideą powstania Jadłodzielni jest zapobieganie marnowaniu żywności. Ciągle zbyt dużo produktów spożywczych trafia do śmietników. Bardzo istotny jest również ekologiczny aspekt tego miejsca. Minimalistyczna forma bardzo dobrze się sprawdza i jest dużo oszczędniejsza, niż specjalnie zaaranżowane pomieszczenie.

Jadłodzielnia stworzona jest z ekologicznych, powszechnie dostępnych materiałów, które chronią żywność przed warunkami atmosferycznymi, są także łatwo wymienialne w przypadku uszkodzenia.

Udostępniona została dziś przestrzeń, w której:

– przeciwdziałamy marnowaniu żywności,

– każdy może podzielić się jedzeniem z każdym, bez względu na status,

– każdy może zabrać to, co ktoś inny zostawił.

Twórcy i opiekunowie Jadłodzielni liczą, że tak prosty pomysł przyjmie się w Bydgoszczy i będzie inspiracją dla innych.

Zobaczcie materiał wideo:

Tekst, foto i wideo: Stanisław Gazda

#JesteśmyDlaWas  

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Czytaj więcej OK