Aktualności

Nowy teledysk chóru Medici Cantares!

Podczas pandemii COVID-19 z dnia na dzień zostały zawieszone nasze codzienne aktywności, każdego dnia konfrontujemy się z lękiem, niepewnością i brakiem poczucia bezpieczeństwa. Według badań aż u 1/3 osób pozostających w izolacji istotnie pogarszało się samopoczucie. Różne, utrzymujące się przez dłuższy czas stresory mogą doprowadzić do depresji.

Chór Medici Cantares działający przy Bydgoskiej Izbie Lekarskiej kilka miesięcy temu nagrał teledysk, na którym śpiewa „Human”, by pokrzepić na duchu walczących z koronawirusem pracowników ochrony zdrowia, pokazując, że to też tylko ludzie, mierzący się ze swoimi słabościami i obawami o swe rodziny. Na dniach premiera kolejnego teledysku, który tym razem powstał z okazji Ogólnopolskiego Dnia Walki z Depresją, przypadającego 23.02.2021r.

„My, Chór Medici Cantares, chcemy zwrócić uwagę na osoby wokół nas, które mogą potrzebować pomocy, wsparcia, akceptacji w tych trudnych czasach. Do współpracy zaprosiliśmy naszych śpiewających kolegów, aby symbolicznie podkreślić, że to właśnie mężczyźni częściej dokonują skutecznych prób samobójczych. Dbajmy o siebie, pamiętajmy o innych, nie wstydźmy się prosić o pomoc!” – zwracają się do słuchaczy śpiewający lekarze, pielęgniarki i sanitariusze.

Według WHO depresja to 4 najpoważniejsza choroba na świecie. Poprzez teledysk chcemy zwrócić uwagę na skalę i istotę tego problemu. Nie chcemy być obojętni na ludzkie cierpienie, chcemy pomagać! Nie zapominajmy, że podczas pandemii- depresja to drugi cichy zabójca.

„Wierzymy, że przy wsparciu mediów, poprzez konta społecznościowe i ludzi dobrej woli uda nam się pomóc tym, którzy tej pomocy potrzebują” – piszą członkowie chóru.

Premiera teledysku 19.02.2021 r. godz. 19.00

https://www.youtube.com/watch?v=8Cvg8-hd2m8

(gaz)

#JesteśmyDlaWas

 

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Czytaj więcej OK