Aktualności

Nowy film z Bydgoszczą w tle

Autor popularnych seriali i filmów zdecydował się, że swoją nową produkcję osadzi w naszym mieście. Sceny nagrywane będą m. in. w jednej z największych bydgoskich zakładów produkcyjnych.

Robert Wichrowski jest reżyserem takich seriali jak „Brzydula”, „Leśniczówka” czy „Komisarz Aleks”. Współtworzył też liczne filmy dokumentalne, za które był niejednokrotnie nagradzany. Urodzony w Bydgoszczy filmowiec pracuje nad nowym projektem. Będzie to film na podstawie książki „Wyspa” Dmitrija Strelnikoffa, rosyjskiego pisarza mieszkającego w Polsce, a jego roboczy tytuł to „Negatyw”.

– Akcja książki dzieje się wszędzie i nigdzie, a to pozwoliło mi dobrać sobie takie miejsce, gdzie można realizować film. Ja pomyślałem sobie, że skoro ta akcja dzieje się współcześnie, to będzie ją można właśnie współcześnie umieścić w Bydgoszczy i w regionie kujawsko-pomorskim – przyznaje reżyser.

Autor zapowiada, że pojawi się w mieście nad Brdą na przełomie sierpnia i września . W realizacji ma pojawić się m. in. bydgoska Pesa.

Maria Zelek

Fot.: Stanisław Gazda

#JesteśmyDlaWas

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Czytaj więcej OK