Aktualności

Nowa kampania PCK podpowiada jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych

Powódź, burza, epidemia, upał, wichura, zagrożenia zimowe - to sytuacje nieprzewidywalne, ale można się do nich odpowiednio przygotować. Polski Czerwony Krzyż rozpoczyna kampanię edukacyjną, której celem jest pokazanie, w jaki sposób zapewnić sobie i swojej rodzinie bezpieczeństwo w kryzysowych sytuacjach.

Polski Czerwony Krzyż wraz z Avivą chcą pokazać, jak należy przygotować się na sytuacje kryzysowe będące skutkiem klęsk i katastrof. W ramach drugiej edycji programu odbędą się spotkania Grup Ratownictwa PCK i agentów ubezpieczeniowych Avivy z mieszkańcami terenów najczęściej dotkniętych przez skutki podtopień i powodzi, czyli m.in. z naszego województwa. Podczas spotkań ratownicy poinstruują mieszkańców, jak należy przygotować się na wypadek sytuacji kryzysowych i jak zadbać o własne bezpieczeństwo.

Warto zacząć od wiedzy, jak przygotować podręczny zestaw ratunkowy, który powinien zawierać podstawowe informacje i przedmioty, być mały, wodoodporny, przechowywany w łatwym do odszukania i bezpiecznym miejscu.

Więcej informacji na temat programu można znaleźć na stronie www.badzbezpieczny.pck.pl.

                                                                                                                                              Stanisław Gazda

#JesteśmyDlaWas

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Czytaj więcej OK