Aktualności

Niespodziewana śmierć bydgoskiego rapera. Fiedas nie żyje…

Potężne, żelazne bicepsy, kulturystyczna sylwetka, ćwiczenia. Jest ból, zwątpienie, kryzys, ale jest wiara, konsekwencja, charakter - Nerver Stop – pisał  niedawno Maciej Fiedas Frelikowski na swoim FB. A dziś jego żona napisała: „Nigdy bym się nie spodziewała, że takie coś się wydarzy. Mój kochany mąż Fiedziu odszedł wczoraj na zawsze do krainy wiecznego szczęścia…”

Fiedas, czyli Maciej Frelikowski, urodził się 9 lipca 1974 roku. Był instruktorem z wieloletnim doświadczeniem o specjalności kulturystyka, bardzo ceniony i lubiany jako trener personalny.  Wziął udział w Debiutach PZKFiTS 2013, które odbyły się w marcu w Ostrowie Mazowiecka. W  Kulturystyce klasycznej mężczyzn 180 cm zdobył srebrny medal. W kwietniu na Mistrzostwach Polski Kobiet, Mężczyzn i Par w Kulturystyce zajął 8 m-ce w kat. Kulturystyka mężczyzn do 85 kg. Tydzień po MP wystartował XXVII Ogólnopolskich Zawodach Kulturystycznych Słupska, gdzie uplasował się na drugiej pozycji w kat. Kulturystyka Klasyczna OPEN. Podczas Mistrzostw Polski w Kulturystyce 2014 Maciej znalazł się tuż za podium, zajął 4. pozycję w kategorii Kulturystyka klasyczna mężczyzn do 180 cm.

Mocno przeżywał kryzys jaki dotknął branżę z powodu lock-downu. Jesienią 2020 roku Maciej Frelikowski, menedżer Galaxy Gym w Bydgoszczy, przy ulicy Marii Konopnickiej mówił:

– Poprzedni wiosenny lockdown przetrwaliśmy tylko dzięki subwencjom w ramach tarczy antykryzysowej – Jeżeli to zamknięcie potrwa do przyszłego roku, do wiosny, czy później, to nic z naszej firmy nie zostanie…

Bardzo się angażował w akcje charytatywne. Każdego roku robił paczki dla kobiet z domu samotnej matki. Pomagał wielu bydgoskim dzieciakom.

Muzycznie zasłynął utworem “Musisz”, dzięki któremu zajął trzecie miejsce w konkursie piosenki Polskiego Radia Białystok. Bydgoszczanie najlepiej znają utwór “To nie Paradise” z kultowym w mieście już cytatem: “Bydgoskie miasto to nie jest paradise, ale mimo wszystko jest tu very very nice”.

Jako komentarz do jednego ze swoich filmików zrobionych w siłowni napisał: „Żeby nie było że dziadzia Fiedziu zastyga z wiekiem. Ciągle w sztosie”

Trudno uwierzyć, że to już nie wróci…

Stanisław Gazda

 #JesteśmyDlaWas

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Czytaj więcej OK