Aktualności

Największa impreza triathlonowa w Polsce dopiero w lipcu, ale zapisy już trwają! Dla najszybszych pakiety w atrakcyjnych cenach!

To już ósma edycja Triathlonu w samym centrum Bydgoszczy. 9 i 10 lipca 2022 blisko 4500 profesjonalistów i amatorów wystartuje w samym centrum Bydgoszczy.

Zapisy ruszyły już w poniedziałek 15 listopada na stronie www.BydgoszczTriathlon.pl

Tradycyjnie zawodnicy rejestrujący się najszybciej korzystają z obniżonych opłat wpisowych.
Czekają one na pierwszych zapisanych na poszczególnych dystansach:
* 1/8 i 1/4: 50 i 300 kolejnych pakietów
* 1/2 aż 300 takich pakietów (z 500 ogólnie dostępnych)
* Decathlon TRYathlon (dla debiutantów): 50 i 100 kolejnych pakietów

Chociaż Enea Bydgoszcz Triathlon odbędzie się dopiero w lipcu 2022, warto zadbać o zarezerwowanie sobie prawa do startu już 15 listopada tego roku. W poprzednich sezonach aż 2000 zawodników zarejestrowało się na zawody w ciągu pierwszych 24 godzin od otwarcia zapisów, zajmując tym samym połowę dostępnych miejsc.

-Na tak szybkie tempo zgłoszeń ma wpływ przede wszystkim bardzo duża popularność imprezy wśród zawodników o każdym poziomie zaawansowania. Organizujemy zawody dla wszystkich, którzy chcą wystartować w samym centrum miasta i często przyjeżdżają do nas całymi rodzinami. Uczestnicy doceniają przede wszystkim wyjątkową, rodzinną atmosferę oraz dużą staranność, z jaką podchodzimy do organizacji zawodów –  powiedział Aleksander Skorecki, współorganizator Enea Bydgoszcz Triathlon.

W tym roku przygotowaliśmy kilka nowości, kontynuujemy także organizację bardzo dobrze przyjętego dystansu dedykowanego debiutantom, czyli TRYathlonu – dodaje Jakub Kubiński, dyrektor sportowy zawodów– TRYathlon to idealna okazja do pierwszego startu w triathlonie i sprawdzenia wyjątkowych emocji, które towarzyszą osiągnięciu mety na największej imprezie triathlonowej w Polsce. Bardziej doświadczonych zawodników zapraszamy do startów indywidualnych i sztafetowych na pozostałych dystansach.

Pośpiech przy zapisach może być wskazany, ponieważ w poprzednich latach chętnych do startu było zdecydowanie więcej, niż miejsc dostępnych w strefie zmian!

Zeszłoroczne limity 1400 zawodników na najpopularniejszych dystansach 1/8 i 1/4 wyczerpały się już w styczniu. Podobnie było na 1/2, na którą obowiązuje mniejszy limit 575 miejsc.

Warto więc potwierdzić swój start już dzisiaj i zarezerwować sobie miejsce na liście startowej.podkreślają organizatorzy.

Komplet informacji i link do formularza rejestracyjnego dostępny jest na stronie internetowej: www.BydgoszczTriathlon.pl

 Jakie nowości czekają na zawodników 9-10 lipca 2022?

1) Na dystansie 1/2 organizatorzy przygotowali dwie ważne nowości:
* wraca trasa pływacka „z prądem” rzeki Brda i startem w centrum Bydgoszczy
* trasa rowerowa będzie miała dokładnie 90 km

2) Zawodnicy mogą wykupić pakiet z opcją rezygnacji ze startu bez podania przyczyny.
Wybierając taką możliwość zawodnik otrzyma 100% wniesionej opłaty startowej (pakiet startowy i zakupy dodatkowe), jeżeli zgłosi chęć rezygnacji do 8 czerwca 2022.

Dzięki temu  chętni mogą zapisać się w pierwszym terminie i skorzystać z obniżonych opłat wpisowego, mając możliwość zwrotu w przypadku zmiany planów lub kontuzji!

Opcja rezygnacji to dodatkowe 20% wartości pakietu startowego na wybranym przez zawodników dystansie.

3) Zawodnik decyduje, jakie gadżety znajdą się w jego pakiecie startowym!
Po sukcesie rozwiązania, które organizatorzy wprowadzili w sierpniu 2021, również w przyszłym roku będzie swobodna możliwość wybrania gadżetów z całej gamy produktów dostępnych w sklepie #MamCEL!

Każdy uczestnik otrzyma voucher, który będzie mógł zrealizować w dniu zawodów i wymienić go na produkty, które najbardziej przypadną mu do gustu!

O Enea Bydgoszcz Triathlon w skrócie:

9-10 lipca 2022 odbędzie się ósma edycja triathlonu w samym centrum Bydgoszczy.
Zawody odbędą się na czterech dystansach:
* Decathlon TRYathlon (idealny dla debiutantów)
* 1/8 (475m pływania, 19km jazdy rowerem i 5,5 km biegu)
* 1/4 (950m pływania, 36km jazdy rowerem i 10,8 km biegu)
* 1/2 (1900m pływania, 90km jazdy rowerem, 22 km biegu)

Oprócz zawodów indywidualnych, na Enea Bydgoszcz Triathlon odbywa się rywalizacja sztafet oraz Międzynarodowe Mistrzostwa Prawników i Lekarzy w triathlonie.

(gaz)

#JesteśmyDlaWas

Fot. Triathlon Enea Bydgoszcz.

 

 

 

 

 

 

 

 

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Czytaj więcej OK